• BITCOIN/TL
  601636,139
  % -2,49
 • ETHEREUM/TL
  38830
  % 3,74
 • RIPPLE/TL
  10.48
  % -0,26
 • BITCOIN CASH/TL
  5953.49,313
  % 1,24
 • LITECOIN/TL
  1890.39
  % 2,75
 • COSMOS/TL
  326.68
  % 2,62
 • CARDANO/TL
  20.71
  % 2,18
 • TETHER/TL
  9.45
  % 2,40

Ethereum’un 4.000 Dolara Yükselmesinin Arkasında Kurumsal Yatırımcıların Etkisi

binance.gif

Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan daha büyük alternatif paralardan gösteriyi çalmaya devam ediyor – en sonuncusu varlığı 4.000 doların üzerine çıkardı. Birçoğu ETH’nin performansının ardındaki olası nedenler hakkında spekülasyon yaparken, zincir içi veriler kurumsal yatırımcıların suçlu olduğunu gösteriyor.

ETH’nin Dalgalanmasının Arkasındaki Kurumlar?

ETH’nin 780 $ civarında işlem gördüğü yılın başından bu yana, kendi başına bir ligde yer alıyor. Ethereum, Bitcoin’den çok daha iyi performans göstermesinin ve pazar hakimiyetinden önemli bir pay almasının yanı sıra, dolar karşısında oldukça sık yeni rekorlar kırdı.

Yalnızca geçen hafta, kripto para birimi ilk olarak kendi başına önemli bir kilometre taşı olan 3.000 doların üzerine çıktı. Ancak, daha da yükselmeye devam etti ve sadece saatler önce 4.000 doları fethetti. Daha önce bildirildiği gibi, mevcut rekor 4.150 dolar civarında duruyor. Diğer bir deyişle, ETH 1 Ocak 2021’den bu yana kabaca% 430 arttı.

CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Ethereum’un fiyat artışının arkasındaki en olası nedenlerden biri olduğuna inandığı Coinbase’de “önemli bir prim” aldı.

Kurumsal yatırımcılar, özellikle ABD merkezli olanlar, genellikle kripto alışverişlerini en büyük yerel borsada yaparlar. Coinbase’de diğer borsalara kıyasla yüksek bir primin ortaya çıkması, ABD ticaret merkezinde “güçlü bir spot satın alma baskısı” olduğunu gösteriyor.

Sonuç olarak, Ju cevap ile “bu ETH parabolik hareket arkasında ne” sorusunu “ABD (kurumsal) yatırımcılar.” Ayrıca, yatırımcılara bu tür yatırımcılara karşı çıkmak yerine onları takip etmelerini tavsiye etti.

Veya Belki Bir Faktörler Bileşimi

Ethereum ve onun yerel kripto para birimi etrafındaki gelişmelere biraz daha derinlemesine bakıldığında, yoluna giden birkaç faktör bulunabilir. Üstünde çalışan stabilcoinlerden sayısız DeFi ve NFT projesine kadar Ethereum ağı, tüm kripto para birimi alanında tartışmasız en çok kullanılan ağdır.

Blok zincirinde neden olduğu sorunlara rağmen, bu yüksek kullanım çeşitli yatırımcı türlerinin dikkatini çekmiştir. Kurumların yanı sıra perakende de devreye girdi. Glassnode verileri , sıfır olmayan cüzdan sayısının yaklaşık 60 milyonluk yeni bir ATH seviyesine yükseldiğini gösteriyor.

Analiz şirketi , mevcut tedarik dinamiklerini örnekledi . Glassnode, bunu “ilgi çekici bir hikaye” olarak kategorize ettikten sonra, borsalarda ETH’nin sadece% 12 olduğunu, akıllı sözleşmelerde kullanılan coin yüzdesinin ise neredeyse % 23 olduğunu söyledi.

Ayrıca VanEck, devam eden çılgınlıktan yararlanmak istiyor ve geçen hafta SEC ile bir Ethereum ETF için başvuruda bulundu. Bu, Avrupa’daki çok sayıda ETH ETP’den sonra geldi.

cryptopotato

binance.gif