• BITCOIN/TL
  1147130,650
  % 2,27
 • ETHEREUM/TL
  62576
  % 2,91
 • RIPPLE/TL
  18.08
  % 1,91
 • BITCOIN CASH/TL
  6529.01,726
  % -0,31
 • LITECOIN/TL
  2076.15
  % 0,22
 • COSMOS HUB/TL
  273.65
  % -0,82
 • CARDANO/TL
  11.34
  % 0,79
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,05

Ethereum’da Tarihi Zirve: 2100 Doları Kırdı Şimdi Sırada ne Var?

binance.gif

Ethereum‘un fiyat hareketi Mart 2021’in ikinci haftasından itibaren çok fazla yatay hareket görürken, ayın kapanış günleri yükseliş momentumunu yeniledi. Bu, geçtiğimiz iki hafta içinde yüzde 40’a yakın bir artışa yol açtı ve şimdi dünyanın en büyük altcoinin gıpta edilen 2.100 dolarlık fiyat seviyesini bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmasına izin veren bir artış.


Şimdi, kripto para için yükseliş ivmesi, 2020’nin sonlarında Bitcoin’in boğa koşusunun başlamasından bu yana artıyor. O zamandan beri ETH, grafiklerde birden fazla kilit direnç seviyesini aşmayı başardı. Ethereum, mevcut ATH’sinden önce, bir fiyat düzeltmesine tabi tutulmadan önce Şubat ayında 2000 $ seviyesini geçti.

O zamandan beri, ETH kurtarma modundaydı ve ikinci Nisan’da yüzde 100 toparlanarak bir süre önce 2.146 dolara kadar yükseldi. Söz konusu artış, 12 saatteki% 7’lik artışın ardından geldi. Bununla birlikte, yazı yazılırken, piyasada bazı düzeltmeler yapılıyordu.

Bununla birlikte, madeni paranın temellerine bir göz atmak, fiyattaki bu artışın neden belirli bir dereceye kadar beklendiğine ışık tutuyor. Geleneksel olarak ETH için bir koltuk değneği olarak kabul edilen şey, bu sefer kendi lehine sonuçlandı.

 

Altcoin pazarı, Bitcoin’in fiyat hareketine büyük ölçüde bağlı ve altcoin lideri – ETH için – hikaye farklı değil. CoinMetrics tarafından sağlanan veriler, geçtiğimiz ay boyunca BTC-ETH korelasyonunun yükselişte olduğunu gösterdi. Yazı yazıldığı sırada bu 0,752’ye yükselmişti.

Mart ayının son birkaç günü, Bitcoin ticaretinin listelerde kuzeye gittiğini gördü ve bu, Nisan ayının başında bile geçerliydi. Bu yükseliş ivmesi, Ethereum’un piyasasına iyi bir şekilde çevrildi ve fiyatın ayın başında 2 bin dolar seviyesini geçmesini sağladı.

İlginç bir şekilde, Nisan ayının başındaki fiyat artışı, şu anda kârda olan ETH adreslerinin sayısı açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine yol açtı. Glassnode’un verilerine göre, 2 Nisan’da 54 milyondan fazla adres karlıydı. Piyasa, ETH’nin uzun vadeli beklentileri konusunda ikna olduğundan ve fiyatın yükselmeye devam etmesini beklediğinden, bu durum madeni para için olumlu bir işaret.

Böyle bir senaryoda, tüccarlar büyük olasılıkla bir yerel zirve kırıldıktan sonra fiyatı fiyat düzeltmelerinden uzak tutmaya devam edecekler.

Buna ek olarak, ETH 2.0 Yatırma Sözleşmesindeki toplam değer, ETH 2.0’ın stake etme platformuna nasıl çok fazla güven duyulduğunu gösteren bir gelişme olan 7,199,968,879,64 $ ‘lık bir başka yüksek kaydetti.

Piyasanın temelleri ETH’ye yönelik genel yükseliş hissini desteklerken, Santiment tarafından sağlanan verilere göre önceki bir makalede vurgulandığı gibi kalabalık şüpheciliğinde bir artış oldu. Bu çelişkili görünse de, geçmiş emsallere bir göz atacak olursak, bu tarihsel olarak ETH gibi altcoinler için yükselişe geçti.

Bununla birlikte, ETH için yürürlükte olan güçlü piyasa temelleri ve 2.100 doları geçebildiği gerçeği göz önüne alındığında, seviyeyi aşan daha fazla keşif, 2021 ilerledikçe hala masada.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif