• BITCOIN/TL
  555451,660
  % 4,96
 • ETHEREUM/TL
  35300
  % 1,31
 • RIPPLE/TL
  10.35
  % -1,17
 • BITCOIN CASH/TL
  5679.26,592
  % 2,59
 • LITECOIN/TL
  1679.68
  % 0,03
 • COSMOS/TL
  302.81
  % -5,39
 • CARDANO/TL
  19.95
  % -1,78
 • TETHER/TL
  9.24
  % 0,42

Ethereum’da Eylül ayı sonuna kadar %40 yükseliş beklenebilir mi?

binance.gif

Yükseliş, konsolidasyon, sapma, konsolidasyon – Bu genellikle Ethereum’un fiyat tablosunun yazıldığı sırada nasıl göründüğüdür. En büyük alt fiyatı, art arda altı gün boyunca 3500 doların oldukça altında kaldı ve özellikle, mevcut konsolidasyon aşaması Ağustos ortasında gözlemlenenle oldukça uyumlu.

Bununla birlikte, büyük bir fark olduğu da belirtilmelidir. Ağustos ayının ortalarında, ETH’nin fiyatı alt aralığa doğru daha fazla eğildi, ancak bu sefer fiyat, açıkça üst aralığa daha fazla zaman harcıyor.

Bu nedenle, önceki düzeltme süresi 2 haftadan fazla sürdü. Peki, bu sefer de aynı şey beklenmeli mi?

Kolektif Duygu

Piyasa katılımcılarının tutumu, adil bir ölçüde, devam eden herhangi bir eğilimin yönünü sağlamlaştırmada rol oynar. Genel olarak, Ethereum Opsiyon tüccarlarının ortak hissiyatı, yazarken oldukça olumlu görünüyordu.

Şu anda, ETH’nin fiyatının bu yılın sonuna kadar 5500 dolara ulaşmasını bekleyen 1917 DBT kontratları var. Uzun vadeli iddiayı bir kenara bırakan bu piyasa katılımcıları, kısa vadede de oldukça iyimser. Skew’in ekli grafiğinden görüldüğü gibi, 1731 sözleşme sahibi Ethereum’un değerinin 17’sine kadar 4100 doların üzerine çıkmasını beklerken, 612’den fazlası aynı gün 3500 doları aşmayı bekliyor.

Her iki durumda da, yükselişin altını çiziyor. Dolayısıyla, Ethereum’un fiyatının mevcut 3200 dolarlık bölgesinden önümüzdeki hafta daha yüksek seviyelere doğru kayma olasılığı şu anda oldukça muhtemel görünüyor.

Bununla birlikte, tüccarların adil bir payının şu anda 2800 dolarlık bir kullanım fiyatıyla açık satma sözleşmelerine sahip olduğu da belirtilmelidir. Buna rağmen, bu sayı, kümülatif çağrı sözleşmelerinin sayısını gölgede bırakacak kadar büyük değildir ve geriye dönüp bakıldığında, fiyat üzerinde önemli bir etkisi olmamalıdır.

Ayrıca, toplam Açık Pozisyon da son zamanlarda toparlanma belirtileri gösteriyor. Skew verilerine göre OI, 10 Eylül’de Deribit’te 4 milyon dolar civarında seyrediyordu. Bununla birlikte, basın zamanında, aynı, ilginin yeniden ortaya çıktığını gösteren 5 milyar doların üzerinde bir değer gösteriyordu. Bu, esasen, karesi alınan sözleşmelerin sayısının eklenen yeni sözleşmelerin sayısından daha az olduğu anlamına gelir.

Geriye dönüp bakıldığında, bu aşamada Ethereum piyasasına yeni para aktığı iddia edilebilir. OKEx ve bit.com gibi diğer önemli borsalardaki OI de paralel olarak son zamanlarda ani yükselişlere tanık oldu.

Q3’ün ruh hali değişiyor

Tarih boyunca, üçüncü çeyrek Ethereum için her zaman oldukça hareketli geçti. 2015, 2018 ve 2019’da ETH’nin üç aylık yatırım getirisi negatif kaldı [kesin olarak %-75, -%50 ve -%38]. Ancak, pazar zamanla gelişti.

Aşağıda görüldüğü gibi bir örnek dışında, sonraki her üç çeyrekte negatif getiriler azaldı. Aslında, geçen yıl aynı oran yüzde 60’a kadar çıktı. Çeyreğin bitmesine iki haftadan fazla bir süre kala, getiriler zaten tahtada %44’lük iyi bir oran gösteriyor.

Bu nedenle, yükseliş momentumu devam ederse ve önümüzdeki günlerde satın alma baskısı yoğunlaşırsa, %40’ın üzerinde üç aylık bir kapanış beklenebilir.

Geçmiş emsalleri, toplu tüccar duyarlılığını ve 3. çeyreğin kurnazlıklarını göz önünde bulundurarak, Ethereum’un fiyatının önümüzdeki günlerde hız kazanacağını ve bu ayın sonuna kadar yerel zirvelere tırmanacağını iddia etmek adil olur.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif