• BITCOIN/TL
  1076808,709
  % -1,25
 • ETHEREUM/TL
  59008
  % -2,14
 • RIPPLE/TL
  17.51
  % -2,36
 • BITCOIN CASH/TL
  6479.69,566
  % -2,15
 • LITECOIN/TL
  2006.39
  % -2,52
 • COSMOS HUB/TL
  272.23
  % -3,89
 • CARDANO/TL
  11.04
  % -2,95
 • TETHER/TL
  28.9
  % 0,11

Ethereum, Solana, VeChain Fiyat Analizi 22 Eylül 2021

binance.gif

Kripto para piyasasının tamamı son birkaç haftadır ciddi bir düşüşle karşı karşıya. Altcoinlerin kralı Ethereum, kritik destek seviyelerinin altına düştü ve her yerden satış baskılarına maruz kalacaktı. Bu etki, VeChain gibi piyasadaki diğer küçük altcoinlere otomatik olarak yansır.

Bununla birlikte, son rallisi sayesinde Solana, piyasa hissiyatı düzelirse yukarı yönlü seyrini sürdürmek için nispeten daha iyi bir yerde görünüyordu.

Ethereum (ETH)


El Salvador’un Bitcoin Günü ETH/USD’sinde gerçekleşen düzeltmeden bu yana 3100 ila 3500 dolar arasında çok dar bir aralıkta işlem görüyor. Kısa bir süre menzilden çıktı, ancak daha fazla düzeltmeden önce tekrar içine düştü.

Bu endişe verici bir sinyaldi çünkü pembe çizgilerle gösterildiği gibi grafikteki azalan üçgen modelinin altında kırıldı (beyaz ok). Ethereum fiyatları da sarı trend çizgisiyle gösterildiği gibi 2990 dolarlık bir sonraki destek seviyesinin altına düştü . Dolayısıyla fiyatlar mevcut seviyelerden 4000-4400$ aralığına geri dönemezse, bu sayaç için kısa vadeli gelecek kasvetli olmaya devam ediyor.

RSI Paritenin de satış baskıya maruz bırakabilir 40 işaretinin altına düştü. MACD aşağı yönlü bir crossover yaşadı, birkaç hafta çok olumsuz topraklarına girdiğini olmasıyla geri. Fiyatlar , düşüş eğilimini daha da artırmak için 20 günlük Hareketli Ortalama çizgisinin (yeşille işaretlenmiş) önemli ölçüde altına düştü.

Solana (SOL)

Solana, geçtiğimiz bir buçuk ayda en iyi performans gösteren madeni paralardan biri oldu ve rallisi onu piyasa değeri bakımından yedinci en büyük madeni paraya itti. Ağustos 2021’in ortasından bu yana fiyatta (mavi kanal) yaklaşık beş kat arttı, bir ay sonra tüm piyasaya paralel olarak keskin bir düzeltme yaptı ve bu düzeltme o zamandan beri düşüş eğilimine dönüştü.

Son rallinin doğası gereği, fiyatlar için tek mantıklı destek seviyesi 20 dolara yakın olacak. Bununla birlikte, Solana fiyatları beyaz kanalı mevcut seviyelerden 160 doların üzerine çıkarsa , önceki ralli devam edebilir.

Son birkaç gün içinde 200 dolardan cari fiyatlara yapılan büyük düzeltmeye rağmen, göstergeler henüz aşırı düşüşe geçmişti. Göreceli Güç Endeksi 50 işareti yakın kalmıştır bu yüzden bazı yükselişi hala yoktu.

MACD aşağı yönlü bir crossover acı hala yanı pozitif bölge içinde de kalmıştır. Ancak fiyatlar, 20 günlük Hareketli Ortalama’nın (yeşil) altına düştü, ancak yine de, bu seviyeleri tekrar test etmek için çok uzak değil. Genel olarak, bu özel madeni paradaki yükseliş hissi hala devam etti.

VeChain (VET)


VET/USD döviz çifti son derece oynaktı ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden önemli ölçüde düştü. O zamandan beri çok geniş bir aralıkta işlem görüyordu, ancak bu özel madeni para için umut verici bir grafik paterni ortaya çıkmaya başladı.

Bir yükseliş kupası ve tutamak deseni görüldü (beyaz çizgiler) ve 0.12-0.16$’ın üzerinde bir kırılma, büyük bir ralli ile sonuçlanabilir. VeChain için destek seviyesi 0,06 dolar civarındaydı ve bu, geçmiş verilere göre iyi durumda olmalı.

Bununla birlikte, göstergeler yükseliş tarafında o kadar coşku göstermedi. Göreceli Güç Endeksi 30 seviyeleri dokundu ve şu anda çok zayıf 37 civarında idi. MACD de sıfır çizgisi ihlal ve negatif topraklarına üzerinde geçti.

Fiyatlar ayrıca iki hafta önce 20 günlük Hareketli Ortalama’nın (yeşil) altına düştü ve o zamandan beri ondan çıkamadı. Genel olarak, bu madeni para, piyasadaki diğerleri gibi, piyasadaki aşırı düşüşün ısısıyla karşı karşıya kaldı ve tekrar yükselişe geçmek için 0.16 doların üzerinde ikna edici bir kırılma gerektirecek.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif