• BITCOIN/TL
  603992,655
  % 0,25
 • ETHEREUM/TL
  39697
  % 2,54
 • RIPPLE/TL
  10.57
  % 0,02
 • BITCOIN CASH/TL
  6042.53,132
  % 2,03
 • LITECOIN/TL
  1908.77
  % -1,01
 • COSMOS/TL
  334.48
  % 1,14
 • CARDANO/TL
  20.83
  % 1,22
 • TETHER/TL
  9.57
  % 3,09

Ethereum Kullanıcıları Yüksek İşlem Ücretleri Nedeniyle TRON’a Yöneliyor

binance.gif

TRON blok zincirinde 2021’de her gün Ethereum’dan daha fazla Tether tabanlı işlem yapıldı. Tartışmalara rağmen, Tether yaklaşık 25 milyar dolar dolaşımda olan açık ara en büyük dolar sabitlenmiş stabilcoin olmaya devam ediyor. Ethereum’daki Tether işlemlerinin toplam hacmi, TRON‘da işlenenlerin değerinin hala yaklaşık iki katı.

Blockchain veri sağlayıcısı CoinMetrics’e göre , TRON blok zincirinde her gün 2021’de Ethereum blok zincirinden daha fazla Tether işlemi (daha yüksek hacimde olmasa da) yapıldı. Bu, Ethereum’un TRON blok zincirinden% 50’den fazla Tether token barındırmasına rağmen.

Yüksek ücretlerin kripto tüccarlarını alternatif blok zincirlerine yönlendireceği ve Ethereum’un kripto ticaret evreninin fiili merkezi konumunu tehdit edeceği konusunda bir uyarı işareti olabilir.

2014 yılında kurulan Tether, Ethereum, TRON ve Solana gibi blok zincirlerinde dolara sabitlenmiş sabit paralar sağlar. Sabit paralar, kripto tüccarları tarafından değişken kripto para birimlerindeki pozisyonlardan çıkmanın bir yolu olarak nakit gibi istikrarlı varlıklar olarak kullanılır. Ayrıca, borcu kapatmak veya faiz oranlarını bildirmek için daha tanıdık bir para birimi sağlayarak birçok kripto işlemini kolaylaştırır.

Tether, 2020 boyunca yaklaşık 4 kat artan yaklaşık 25 milyar dolarlık dolaşım arzına sahip en büyük stabilcoin sağlayıcısıdır. Tether, tüm Tether tokenlerinin % 100 nakit ve nakit eşdeğerleriyle desteklendiğini iddia ediyor , ancak şüpheciler rutin olarak şunu soruyor: iddia ve urgan bir konu olmaya devam etmektedir New York eyaletindeki sürmekte olan bir dava müşteri fonlarının fazla 800 milyon $ kaybı iddia edilen bir kapak yukarı bitti.

Ethereum’daki işlem ücretleri, yeni yılda şu ana kadar iki gün hariç tüm işlem başına ortalama 6 $ ‘dan fazla yükseldi. Blockchain veri sağlayıcısı BitInfoCharts’a göre , 2020 yılı boyunca bu seviyenin üzerine sadece bir düzine gün geçtiler.

Akıllı sözleşmeler kullanarak merkezi olmayan ağlar aracılığıyla krediler, varlık takasları ve müşteri mevduatı faizleri gibi finansal hizmetleri çoğaltmaya çalışan Ethereum tabanlı DeFi (merkezi olmayan finans) uygulamalarındaki patlama sayesinde, Ethereum’daki işlem ücretleri, Mayıs 2020’de tarihi seviyelerin üzerine çıkmaya başladı. . Buna karşılık, TRON ücretleri ortalama olarak işlem başına bir sentin kesirleri kadardır.

 

Ethereum işlem ücretleri. Resim: BitInfoCharts

TRON’un kurucusu Justin Sun, daha önce TRON blok zincirine daha fazla etkinlik getirmenin bir yolu olarak Ethereum’u kopyalamayı tartışmıştı . Yine de, Tether jetonları kullanılarak Ethereum blok zincirinde aktarılan toplam değer, Ocak 2020’den bu yana TRON aracılığıyla aktarılanın neredeyse iki katı kaldı ve bu da artan TRON tabanlı Tether işlemlerinin daha düşük miktarlarda işlem yapan nispeten küçük tüccarlardan geldiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, Ethereum’daki yüksek ücretler, Tether kullanıcılarını gemiden atlamaya ve bu rakipler kendi ücretlerini düşük tutabildiği sürece TRON gibi rakip zincirlere çok ihtiyaç duyulan canlılığı getirmeye teşvik edebilir.

decrypt

binance.gif