• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ethereum ilk kez Bitcoin’i geçti

binance.gif

Bitcoin ve Ethereum piyasaları, her iki varlığın da geçen hafta düşüşe tanık olmasının ardından son birkaç gün içinde ortaya çıkan satın alma baskılarına tanık oldu. Piyasa toparlanma yoluna girerken, Ethereum destekçileri altcoinin Bitcoin’i yenebileceği argümanını yeniden ateşledi .

Ethereum topluluğuna olan bu yenilenen inanç, altcoin’in adres etkinliğinde ilk kez Bitcoin’i geçtiği bir zamanda ortaya çıktı. Santiment tarafından toplanan verilere göre, Bitcoin adres etkinliği, düşen değeri nedeniyle bir düşüş kaydetti. Ethereum da Bitcoin ile olan korelasyonu nedeniyle değerlemesinde düşse de, teknoloji tarafında (EIP-1559 gibi) piyasadaki hissiyatı hala olumlu tutan gelişmeler oldu.

Santiment’e göre:

 

Aktivitedeki bu artış, ETH fiyatı 2.100 doların üzerine çıkarken görüldü. Adres etkinliğindeki bu artış, özellikle EIP-1559’un yayılmasına günler kala, tüccarların Ether’e duydukları güvenin bir göstergesiydi. Güncelleme, ETH’nin değerini daha yükseğe çıkarabilir ve tüccarların “düşüş satın aldığı” görüldü. Ethereum’un test ağı lansmanlarının 30 Haziran (Goerli) ve 7 Temmuz’da (Rinkeby) Temmuz ayı sonlarında yapılması planlanan resmi Ethereum ana ağındaki lansmandan önce yapılması bekleniyor.

Ethereum, son iki yılda önemli bir dijital varlık olarak yerini aldı. Bu, ağda bildirilen günlük işlem hacminde görülerek, Ether’in potansiyel geleceğine olan artan güvenin altını çizdi.

Ethereum blok zinciri, Bitcoin’e kıyasla günlük yerleşim hacmine de öncülük etti. Gereğince Para Movers Ethereum değeri üç kere yerleşmiş iken, Bitcoin, $ 9930000000 bir gün etrafta yerleşti.

Piyasa bir dönüş yaparken, kullanıcılar da Ethereum’dan olumlu hareketler bekliyorlardı. Kitlelerin Ethereum’a karşı duyarlılığı tarihsel olarak düşük kaldı ve ‘kitlelere karşı satın almak için büyük bir potansiyel fırsat’ sundu. Varlık yükseldikçe, ilginin daha da arttığını görebilir ve Ethereum’un Bitcoin ile olan ilişkisini daha da kaybetmesine neden olabiliriz.

ambcrypto

binance.gif