• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ethereum için yükseliş mi? Borsalarda Depolanan ETH, 2,5 Yılın En Düşük Seviyesine İndi

binance.gif

Borsalarda tutulan ether coin sayısı azalmaya devam ediyor ve iki yıldan fazla bir sürenin en düşük pozisyonuna ulaştı. Bu, ETH 2.0 sözleşmesine gönderilen tokenlerin altı milyonun üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla geliyor.

2.5Y Düşük Bir Düşüğe Düşen Borsalarda ETH

Alınan verilere göre , merkezi borsalardaki ETH rezervleri, son birkaç gün içinde ve özellikle yatırımcıların tokenlerini ticaret platformlarına yatırmak için acele ettikleri Mayıs ortasındaki piyasa çöküşünden sonra büyük bir düşüş gördü.

Ancak son keskin düşüşle birlikte coin sayısı yaklaşık iki buçuk yılın en düşük seviyesine geriledi. Popüler kripto para analisti Willy Woo’nun belirttiği gibi , bunların çoğu, Ethereum tabanlı DeFi protokollerinin ve yığınlamayı sağlayan ETH 2.0’ın hızlı yükselişiyle bağlantılı olabilir.

İkincisi, yatırımcıların stake ödülleri kazanmak için eter varlıklarını kilitlemelerine izin verdiği için son zamanlarda özellikle popüler olmuştur. Hal böyle olunca ETH 2.0 sözleşmesine gönderilen token sayısı sürekli arttı .

Başına verilerin tüm zamanların en yüksek – Dune Analytics’den, altı milyondan fazla eter kabaca 14 $ milyar dolar değeriyle, bugün itibariyle gönderilen ordasın.

Peki ya BTC?

Borsalardaki bitcoinler de son zamanlarda düşüşte. Daha önce bugünden Santiment veriler göstermiştir ticaret tesisleri üzerindeki besleme “gayrete” için azaldığını “Ocak ayı başlarında beri en düşük.”

Bu , Temmuz ayının başında sadece birkaç gün içinde yaklaşık 60.000 jeton biriktirdikleri için balinaların son zamanlardaki satın alma çılgınlığına bağlanabilir . Ayrıca, Kanada’nın Purpose Bitcoin ETF’si haftalar içinde varlıklarını yaklaşık %30 oranında artırdığı için kurumlar da satın almaya devam etti .

Santiment, yukarıda bahsedilen gelişmeleri “umut verici bir işaret olarak nitelendirdi, çünkü genel olarak daha büyük BTC satışları riskinin azaldığını gösterecek.”

Aslında aynı şey eter için de söylenebilir.

cryptopotato

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif