• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ethereum Fiyat Analizi 15 Nisan 2021

binance.gif

Berlin yükseltme  için Ethereum ağına bloğunda 12244000 bir aksamadan gitti. Bu haberle ilgili iyimserlik, birkaç saat önce 2.487 dolarlık bir ATH’ye doğru bir ETH hareketini tetikledi. Dahası, borsalardaki Ethereum arzı da , fiyatların grafiklerde yükselmesine rağmen düşmeye devam etti , bu da sahiplerin daha yüksek fiyatlar beklentisiyle daha fazla tutmaya ve birikmeye istekli olduğunu gösteriyor.

Ethereum 1 saatlik grafik


Grafiklerde, ETH, önceki bir harekete dayalı olarak çizilen uzantı seviyelerinden birinde bir miktar dirençle karşılaştı. Sarı renkte, Fibonacci geri çekilme ve uzatma seviyeleri, son üç hafta içinde 1545 $ ‘dan 2145 $’ a hareketine dayanıyor.

Beyaz ve gri renkte, ETH için başka bir harekete dayalı geri çekilme ve uzatma seviyeleri (sırasıyla) var – bu, ETH’nin 11 Ocak’tan beri uygulandığı 901 $ ile 2041 $ arasında.

Çizilen iki Fibonacci seviyesi seti arasında bir miktar kesişme oldu ve fiyat, burada direnç ve destek bularak bu uzatma seviyelerine saygı gösterdi ve daha kuzeyde çizilen seviyelere güven verdi.

Yazım sırasında, kısa vadeli görünüm güçlü bir şekilde yükseldi. 2.370-2.380 $ ‘a bir düşüş görülebilir, ancak bu sadece ilerlemelerden önce geçici bir durma olacaktır.

Pazar Gerekçesi


Turuncu renk, RSI’da görülen düşüş eğilimi gösterirken, fiyat aynı dönemde daha yüksek seviyelere çıktı. Bunun, 2,370 dolar ve 2,300 dolarlık bölgelerin destek seviyeleri olması muhtemel olan ETH’yi daha düşük seviyelere doğru görmesi muhtemeldir.

OBV, son iki hafta içinde bazı keskin düşüşler gördü, ancak sürekli satın alma hacmi, OBV’nin istikrarlı yükseliş trendi ile kanıtlanan bir şey, bu kısa satış patlamalarından daha ağır bastı.

MACD, birkaç saat önce 2.480 $ ‘dan ETH’nin geri çekilmesi nedeniyle bazı kısa vadeli satış baskısı sinyalleri vermesine rağmen, sıfır çizgisinin oldukça üzerindeydi.

Sonuç

Burada çizilen Fibonacci seviyelerine göre,% 100 uzatma (sarı) ve% 61,8 genişleme (beyaz) arasındaki birleşme nedeniyle ETH için bir sonraki pitstopun 2,743 $ olması bekleniyor. Ayrıca ETH’nin arkasında istikrarlı bir talep olduğuna dair güçlü kanıtlar vardı ve bu, ralliyi daha kuzeye taşıyabilir.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

 

binance.gif