• BITCOIN/TL
  764196,369
  % 1,57
 • ETHEREUM/TL
  45436
  % -0,01
 • RIPPLE/TL
  14.82
  % 4,96
 • BITCOIN CASH/TL
  6328.19,233
  % -0,93
 • LITECOIN/TL
  1770.2
  % -1,94
 • COSMOS HUB/TL
  192.82
  % -2,39
 • CARDANO/TL
  7.09
  % -1,03
 • TETHER/TL
  27.59
  % 0,32

Ethereum, Cosmos, IOTA Fiyat Analizi 31 Mart 2021

binance.gif

Son 48 saat içinde, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, görünüşe göre son birkaç hafta içinde meydana gelen kayıpları telafi etme yolunda ilerliyordu. Ancak basın zamanında, düzeltmeler yeniden başladı ve BTC 57.500 $ işaretine doğru düştü. Anlaşılır bir şekilde, bu, Ethereum, Cosmos ve IOTA gibi altcoinlerin performansı üzerinde karşılık gelen bir etkiye sahipti ve bunların her biri değerde önemli bir değer kaybı olduğunu belirtti.

Ethereum [ETH]

Dünyanın en büyük altcoin’sinin 2.000 $ ‘ın üzerindeki ATH’si civarında işlem yapmasının üzerinden bir süre geçti. Basın zamanında 1.850 $ ‘ın biraz altında bir değerde olan ETH , popüler yükseliş trendi birkaç işlem seansı önce durduktan sonra BTC’nin listelerde liderliğini takip etme yolunda ilerliyordu. Burada, yukarıda belirtilen yükseliş trendinin ölçeğinin, altlığın sadece 36 saat içinde% 9’un üzerinde artmasını sağlayacak kadar olduğunu belirtmekte fayda var.

Bununla birlikte, aynı şekilde ETH, 24 ve 25 Mart’ta piyasa çapındaki değer kaybının ardından tüm zararlarını telafi etti.

 

İşin garibi, Ethereum’un teknik göstergeleri henüz tamamen düşüş yönüne geçmemişti, çünkü  Parabolic SAR’ın en son noktalı işaretleri hala ağırlıklı olarak fiyat mumlarının altındayken,  Chaikin Para Akışı 0.20’de  kapanıyordu.

Dahası, son işlem hacimleri de kısa bir düşüş kaydetti.

Söz konusu düzeltmeler beklenmedik olmasa da, temel destek seviyelerinin altcoin’in değerini tekrar kuzeye itmesi muhtemel .

ETH’nin son birkaç aydaki performansı, bazılarının alt paranın yakında 10.500 dolara ulaşabileceğini tahmin etmesine neden oldu .

Cosmos [ATOM]

CoinMarketCap’in listelerinde 29. sırada yer alan kripto para birimi Cosmos , çok tutarsız bir Mart geçirdi ve kısa bir süre sonra fiyatındaki kısa artışlar ve ardından keskin düşüşler yaşandı. Kendisinden önceki Ethereum gibi, Cosmos da aniden durma noktasına gelen yükseliş trendinin arkasında dramatik bir şekilde düşüyordu. Aslında, ATOM 24 saatin biraz üzerinde bir sürede neredeyse% 5 düştü.

Aynı şekilde, ATOM, basın zamanında yerel zirvesinden çok daha uzaktaydı.

Cosmos pazarındaki artan düşüş, kripto’nun teknik göstergelerinin bulgularıyla vurgulandı. İken  MACD  çizgisi Sinyal sınırının altında bırakarak oldu,  RSI  kademeli olarak aşırı satım bölgesine doğru daldırma edildi.

Altcoin, Inter-blockchain iletişim transferlerinin başlatıldığını duyurmasının ardından son zamanlarda haberlerde yer aldı .

IOTA

IOTA’nın fiyat hareketleri, Ethereum ve Cosmos beğenileri tarafından belirtilen fiyat hareketiyle pek çok benzerliği paylaştı. ETH ve ATOM gibi, IOTA da Bitcoin’in 60 bin dolar seviyesini bir kez daha geçememesi nedeniyle düzeltildi. Bununla birlikte, düşüş sinyalleri basın zamanında yanıp sönerken, henüz kesin bir trendin tersine döndüğünü öne sürmek için yeterli olmadıklarını belirtmek gerekir.

Bollinger Bantlarının  ağzı  hala oldukça açıktı ve bir dereceye kadar kısa vadeli dalgalanma öngörüyordu. Dahası, aynı şey yukarı doğru işaret ediyordu, bu da aynı şeyin muhtemelen kuzeye doğru olduğunu gösteriyordu. Aksine,  Müthiş Osilatör histogramında yükselen düşüş momentumunun bir işareti olan kırmızı çubuklar kaydetti.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif