• BITCOIN/TL
  595417,317
  % -3,19
 • ETHEREUM/TL
  39966
  % -1,25
 • RIPPLE/TL
  10.63
  % -0,36
 • BITCOIN CASH/TL
  5930.93,179
  % -2,17
 • LITECOIN/TL
  1855.91
  % -2,25
 • COSMOS/TL
  349.21
  % 1,72
 • CARDANO/TL
  20.7
  % -1,66
 • TETHER/TL
  9.49
  % -3,01

Ethereum Borsası Arz Oranı 2018’den Bu Yana Rekor Seviyede Düştü

binance.gif

Son boğa koşusu Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyelerini ve Ether’i kırılma eşiğine yaklaştırırken, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi için başka bir yükseliş ölçütü görüyoruz.

Ethereum’un kripto para birimi borsalarında mevcut Ether miktarını ölçen arz oranı ciddi şekilde düşmeye devam ediyor. Kasım 2018’den beri görülmeyen seviyelere ulaştı. Blockchain veri analiz firması olan Santiment , bu haberi tweetledi.

“Borsalarda oturan #Ethereum tokenlerinin oranı düşmeye ve çevrimdışı tutucu cüzdanlara taşınmaya devam ediyor. Beş ay önceki % 26.33’e kıyasla borsalardaki tokenlerin sadece % 22.06’sında, bu, ETH dolarlık boğalar için en umut verici işaretlerden biri olmaya devam ediyor ”

Ethereum borsalardan uzaklaşmaya devam ediyor

Sunulan veriler, Ethereum’un borsalardan çıkmaya devam edeceğini gösteriyor. Büyük olasılıkla, defi (merkezi olmayan finans) veya diğer dapp’ler (merkezi olmayan uygulamalar) için gaz olarak tutulacağı veya harcanacağı cüzdanlarda sona erer. Kullanıcılar, uzun vadeli yatırımlar olarak ETH’yi soğuk depolama cüzdanlarına aktarıyor ve Öte yandan, çeşitli diğer akıllı sözleşme tabanlı uygulamaları kolaylaştırmak için kullanıyor olabilirler.

DeFi, kullanıcıları ETH’ye yönlendiriyor

DeFi uygulamaları geçen yıl gelişti . TVL (toplam değer kilitlendi) yaklaşık 600 milyon dolardan neredeyse 25 milyar dolara çıktı. Bu, Ethereum ekosistemi için ‘gaz’ görevi gören Ether’e olan talebi artırır. Bu nedenle, defi kullanımındaki rekor büyüme, Ethereum’un üretilen işlem ücretleri için yıllık rekor seviyelere ulaştığını yansıttı. Bu önlemle, 2020’de Bitcoin’i yüzde 83 oranında aştı. DeFi’deki bu artan kullanım, kullanıcıların işlemlerini tamamlamak için daha fazla ETH’ye ihtiyaç duydukları anlamına geliyor.

Ethereum 2.0 ve talep yaratan stake

Defi’nin büyümesi ve genel olarak Ether kullanımının yanı sıra, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi, ETH kullanıcılarının ek getiri elde etmeleri için yeni bir mekanizma yarattı. ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesi, ağın PoW’dan ( Proof-of-Work ) PoS ( Proof-of-Stake ) doğrulama yöntemine geçişini başlattı .

PoS, minimum 32 Ether sahibi kullanıcıların kendi Ether’lerini paylaşmalarına veya ağa para yatırmalarına olanak tanır. Bunu yaparlarsa, Ethereum işlemlerini doğrulayabilir ve ödüllendirilebilirler . Bu, kullanıcıların Ethereum’larını yatırıp ‘kilitleyebilecekleri’ ve mevcut ETH 2.0 para yatırma sözleşmesi adresinin 2,5 milyon ETH’nin üzerinde olduğu bir stake sözleşmesi getirdi.

ETH’nin borsalardan çıkarken nereye gittiğini kesin olarak söylemek imkansız, ancak bu üçü büyük olasılıkla ana adaylar. Ethereum’un uygulamaları büyümeye devam ettikçe ve ETH 2.0 sözleşmesine daha fazla ETH girdikçe (ETH 2.0’ın bir sonraki adımı halka açıklanana kadar 1-2 + yıl boyunca erişilemez hale geldi), daha fazla Ether borsaları terk edecek ve mevcut likiditeyi azaltacak.

beincrypto

binance.gif