• BITCOIN/TL
  529550,529
  % 1,43
 • ETHEREUM/TL
  34656
  % 5,93
 • RIPPLE/TL
  10.4
  % 2,59
 • BITCOIN CASH/TL
  5484.67,153
  % 1,77
 • LITECOIN/TL
  1656.9
  % 2,69
 • COSMOS/TL
  310.76
  % 1,31
 • CARDANO/TL
  19.97
  % 1,06
 • TETHER/TL
  9.21
  % 0,71

Ethereum, Bitcoin’in Yerini Alabilir

binance.gif

Messari’den Ryan Watkins, değerlemeye göre en büyük ikinci blok zinciri ağı olan Ethereum’un, Bitcoin’in yerini alarak en iyi dijital varlık haline gelme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Kıdemli araştırma analisti , sözde parlama olayına yol açabilecek bir katalizör telaşından bahsetti. İlk olarak, Ethereum‘un iş kanıtı blok zincirinden kanıta dayalı tam protokol yükseltmesi, bir “yanma mekanizması” ortaya çıkaracaktır. Bu, ağın algoritmik olarak aktif tedarikinden daha fazla ETH tokenini imha edeceği ve daha iyi kıtlığa yol açacağı anlamına geliyor.

İkinci olarak, Bay Watkins, yaklaşan Ethereum yükseltmesinin ağını Bitcoin’den daha güvenli hale getireceğini belirtti. Sonuç olarak, alandaki en aktif blok zincirinin rolünü üstlenerek, ortaya çıkan merkezi olmayan finans ve değiştirilemez token sektöründen yeni projeler ve kullanıcılar çekecek . Bitcoin, anti-enflasyon, anti-fiat değer deposu varlığına geçiş yaparken bu özelliklerden yoksun olacaktır.

Watkins, “Bitcoin’in Ethereum üzerinde bir değer deposu olarak satış noktası, para politikasının çok öngörülebilir olmasını ve Bitcoin blok zincirinin çok güvenli olmasını sağlıyor” dedi. “Bence Eth2’ye ve Proof-of-Stake’e geçişle, […] Ethereum potansiyel olarak Bitcoin’den daha güvenli olabilir.”

Araştırmacı, “Ethereum daha güvenliyse ve daha güçlü bir para politikasına sahipse, o zaman bu senaryoda Bitcoin için boğa durumu nedir?” Diye ekledi.

800 Milyar Dolarlık Aralık

Bir trilyon dolar artı piyasa değeri ile Bitcoin, Ethereum’u kabaca 800 milyar dolar aştı. Kriter kripto para birimi , tüm kripto piyasası değerlemesinin yaklaşık yüzde 60’ını oluşturuyor, bu da Ethereum boğalarının Bitcoin’i tersine çevirmek istiyorlarsa koşu yerine koşmak zorunda kalacağı anlamına geliyor .

Ancak Ethereum 2.0, Bitcoin’in açıkça eksik olduğu bir şeyi getirmeyi vaat ediyor: ölçeklenebilirlik ve hız. Yükseltme, Ethereum’un Uniswap ve Tether gibi projeleri destekleyen geniş ağını anında etkinleştirecek ve dapp dostu bir ortamı desteklemeyen Bitcoin üzerinde bir üstünlük sağlayacaktır.

Örneğin, yükseltilmiş bir Ethereum ağı, Bitcoin’in saniyede 2-6 işlemine kıyasla saniyede 100.000 işlem gerçekleştirmeyi bekliyor.

Ethereum ve Metcalfe Yasası

Analist Raoul Pal geçerlidir Ethereum Bitcoin çevirebilirsiniz göstermek için Metcalfe Yasası.

Geriye dönüp bakıldığında, yasa “bir ağın etkisinin, söz konusu ağdaki düğüm sayısının karesiyle orantılı olduğunu” belirtir. Hafifçe söylemek gerekirse, bir blockchain ne kadar çok kullanıcıya sahipse, faydası o kadar yüksek olur. Buna karşılık, daha yüksek işlemler daha fazla ücret geliri sağlar. Sonuç olarak, ağı destekleyen jeton, değerinde bir artış yaşar.


Bay Pal, Ethereum ağının Bitcoin’in erken aşamalarında olduğu gibi olduğunu da sözlerine ekledi. Ve ilki daha hızlı büyüyor, bu da piyasa değerinin ikincisinin önüne geçmesini sağlayacak.

“Benim önsezim, BTC’nin mükemmel bir teminat katmanı olduğu, ancak 10 yıl içinde ETH’nin piyasa değeri açısından daha büyük olabileceği yönünde” diye ekledi. “Para ve teminat sadece temel katman. Her şey üstüne inşa edilir. Değer deposu teminattır, güven katmanı ve değer alışverişi daha büyüktür. ”

newsbtc

binance.gif