• BITCOIN/TL
  1089272,384
  % -0,24
 • ETHEREUM/TL
  58981
  % 0,53
 • RIPPLE/TL
  17.51
  % -0,46
 • BITCOIN CASH/TL
  6362.62,706
  % -1,31
 • LITECOIN/TL
  2000.35
  % -0,88
 • COSMOS HUB/TL
  266.84
  % 0,68
 • CARDANO/TL
  10.83
  % -2,12
 • TETHER/TL
  28.88
  % -0,19

Ethereum 4 bin dolara yaklaşırken, zincir üstü veriler rallinin daha da yükseleceğini gösteriyor

binance.gif

Ethereum’un 4 bin dolara ulaştığı güçlü koşusunda bile, zincir üstü veriler, boğa rallisinin devam etmesi için hala daha fazla yer olduğunu gösteriyor.

Ethereum Tüm Borsalar Alım Satım Oranını Yükseltiyor

Bir CryptoQuant gönderisinde belirtildiği gibi , tüm borsalar alım satım hacmi alan ETH bugün büyük bir artış gösterdi.

Ethereum satış oranını (veya hacim) satın alıcı tüm alışverişler bir göstergesidir gösterileri uzun hacmi ve alıcı satıcı hacmi arasındaki oran.

Şimdi sağduyu, her ticaretin bir alıcıya ve bir satıcıya ihtiyacı olduğuna göre, iki miktar arasında nasıl bir fark olabilir?

Eh, alıcı alım satım hacimleri kavramını anlamak için önce alıcı ve yapıcı fikrinin anlaşılması gerekir. CryptoQuant veri kılavuzundan alıntı :

Taker: Taker ticareti, emir defterine girmeden önce işlem gören bir emri ifade eder. Tüm piyasa emri alım satımları alıcıdır.

Yapıcı: Yapıcı ticaret, emir defterinde yer alan bir emri ifade eder (örneğin bir limit emri). Bu siparişler, sipariş defterine hacim ekleyerek ‘piyasa oluşturmaya’ yardımcı olur.

Bu alıcılar, yapımcılar tarafından belirlenen fiyattan ETH satın aldıklarında, işlem gören coin miktarı alıcı satıcı hacmine katkıda bulunur. Bu hacim, fiyatları aşağı çekebileceği için “satıcı” olarak anılır.

Öte yandan, alıcılara satış fiyatından satış yapan alıcılar fiyatları yukarı çekerek alıcı hacmine katkıda bulunabilirler.

Bu iki hacim arasındaki oran, tam olarak alıcı alım-satım oranıdır. Alıcı alış hacmi, satış hacminden yüksekse (yani, göstergenin değeri birin üzerindeyse), bu, satış fiyatında daha fazla işlemin gerçekleştiği anlamına gelir. Bu, daha fazla talep olduğunu ve dolayısıyla fiyatların yükseldiğini gösteriyor.

Şimdi, bu metriğin değerinin şu anda Ethereum için nasıl göründüğünü gösteren bir grafik:


Şu anki gibi yüksek bir gösterge değeri, Ethereum alıcı alım hacminin satış hacmini büyük ölçüde ezdiğini gösteriyor.

Benzer bir artış Ağustos ortasında görüldü ve buna karşılık fiyat yükseldi. Dolayısıyla, göstergeye inanılırsa, mevcut yüksek değer de yukarı doğru daha fazla hareketle sonuçlanabilir .

ETH Fiyatı

Yazma sırasında, Ethereum son yedi gün içinde %22 artışla 4 bin doların biraz altında. Madeni para için aylık kazançlar yaklaşık %47.

Aşağıdaki grafik, son üç aydaki ETH değerindeki eğilimleri göstermektedir.

newsbtc

binance.gif