• BITCOIN/TL
  1088081,621
  % -1,69
 • ETHEREUM/TL
  58496
  % -2,17
 • RIPPLE/TL
  17.38
  % -2,47
 • BITCOIN CASH/TL
  6408.92,699
  % -1,73
 • LITECOIN/TL
  2003.67
  % -1,36
 • COSMOS HUB/TL
  267.44
  % -0,18
 • CARDANO/TL
  10.8
  % -3,84
 • TETHER/TL
  28.86
  % -0,35

Ethereum 2.0′ da İlk Büyük Kesinti Gerçekleşti

binance.gif

Yeni ortaya çıkan Ethereum 2.0 doğrulama ekosistemi ilk büyük kesme olayına tanık oldu. Staked hizmeti tarafından 75 doğrulayıcıyı ağdan attı. Ekip derhal yanıt verdi ve bu dramatik olayı anlatmak için detaylı bir rapor paylaştı.

“Sağlamlık yerine performans”

Staked doğrulama hizmeti sağlayıcısının açıklayıcı bir blog gönderisine göre, ekibi, onaylama oranını artırmak için bir dizi performans iyileştirmesi gerçekleştirdi. Bu metrik, doğrulayıcının “kendi” bloklarını başarıyla işaretlediği sürenin yüzdesini gösterir. Ayarlamadan önce bile, Staked’in onaylama oranı tüm ağınkinden daha yüksekti.

75 ETH2 doğrulayıcısı bir gecede kesildi

Bu gerçeğe rağmen Staked, doğrulama düzeyini iyileştirmek için iki sorunu çözmeye ve işaretçi düğümlerinin sayısını artırmaya karar verdi. Tüm güncellemeler, bir “kanarya” ortamında stres testine tabi tutuldu.

Ancak, “gerçek” ETH2 İşaret Zincirinde, Staked’in doğrulayıcıları testnet’dekinden daha sık yeniden başlatıldı. Staked ekibi bir kesme koruma mekanizmasını devre dışı bıraktığında, doğrulayıcıları aynı blokların ikinci bir versiyonunu imzalamaya başladı ve bu da bir kesme olayına yol açtı.

Staked, son güncellemelerle elde edilen performans iyileştirmelerinin yeni risklere değmediğini itiraf etti. Ayrıca onlara göre, mevcut test ağlarında yükseltmenin olası tüm sonuçlarını bulmak gerçekten zor.

Müşterilerin “fonları” ne olacak?

Şimdi ekip, gelecekte bu tür hataları önlemek için Prysm tarafından bir veritabanını kesmeye devam ediyor. Aynı zamanda, Staked okuyuculara müşterilerin fonlarının risk altında olmadığını garanti eder.

Staked, müşterilere hem kesilen Eterler hem de kaybedilen ödüller için geri ödeme yapacak. Şu anda ekip, kazanın ayrıntılarıyla birlikte etkilenen tüm müşterilerle iletişim kurmaya çalışıyor.

u.today

binance.gif