• BITCOIN/TL
  721328,657
  % 0,67
 • ETHEREUM/TL
  43960
  % 1,12
 • RIPPLE/TL
  13.66
  % -0,25
 • BITCOIN CASH/TL
  6408.44,137
  % 8,83
 • LITECOIN/TL
  1737.41
  % -0,31
 • COSMOS HUB/TL
  190.88
  % 0,30
 • CARDANO/TL
  6.69
  % 0,03
 • TETHER/TL
  27.31
  % 0,08

ETH’ deki Yüksek Gaz Ücretleri Bir Yükseliş İşareti Olabilir

binance.gif

Ethereum ve DeFi savunucusu Ryan Sean Adams, mevcut Ether fiyatına göre yüksek gaz ücretlerinin aslında bir yükseliş işareti olabileceğine dikkat çekti.

Bu haftanın Grayscale araştırma makalesi ‘Değerli Ethereum’a atıfta bulunan Bankless yorumcu, Ethereum’un fiyat-satış oranı açısından “aslında daha ucuz hale geldiğini” iddia etti.


Bir fiyat-satış oranı (P / S), genellikle bir şirketin piyasa değeri alınarak ve satışlardan elde edilen gelire bölünerek hesaplanır. Bu durumda, Ethereum’un 184 milyar dolarlık piyasa değerini, işlem ücretlerinden elde edilen toplam gelire bölmek benzer bir ölçü sağlar. P / S oranı ne kadar düşükse, yatırım o kadar çekici olur (merkezi olmayan dijital varlıklara ne kadar uygulanabilir olduğu konusunda tartışmalar olsa da).

Göre Griskala raporunun , 2021 başında Ethereum en P / S oranı etrafında 0.02 üç yıldır olmuştur düşük oldu.

Ethereum bir şirket olmasa ve işlem ücretleri teknik olarak gelir getirmese de, Grayscale gibi kurumsal düzeydeki yatırım araçları, varlıkların değerlenmesine yardımcı olmak için genellikle geleneksel yöntemler kullanır. Rapor şunları söyledi:

“Daha düşük bir oran, ağın, Ether’in tarihsel piyasa değerine göre yüksek gelir ürettiğini ve dolayısıyla değerinin düşük olabileceğini gösterir.”

Eth2, ikinci katman ölçeklendirme ve Ethereum İyileştirme Önerisi EIP-1559 ile ETH ücretlerini düşürmek için harcanan muazzam çaba göz önüne alındığında, bu gelir de gelecekte garanti olmaktan uzaktır.

Bununla birlikte, yüksek işlem ücretleri, ağdaki yüksek talebin göstergesidir ve bu madenciler ve uzun vadeli sahipler için iyi bir haberdir (günlük olarak kullanmak isteyenler için değilse).

BitInfoCharts’a göre , ortalama Ethereum işlem ücreti tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 23 dolar ‘a fırladı. Bu, ağın daha küçük işlemler için kullanılmasını tamamen imkansız kılar ve ortalama tüccar veya yatırımcı için birçok DeFi etkinliğini ortadan kaldırır.

Grayscale ve Ethereum savunucuları ise olumlu yönleri görüyor:

“Verilerden, Ether fiyatının ağdaki temel faaliyetle birlikte hareket etme eğiliminde olduğunu gözlemleyebiliyoruz […], aktif adresler, hashrate ve ağ ücretleri dahil olmak üzere birçok ölçüm yeni zirvelere ulaşıyor – yatırımcılar için olumlu bir işaret.”

Grayscale ayrıca, gaz düşürücü EIP-1559’un ETH fiyatları için son derece yükselen olumlu bir geri bildirim döngüsü oluşturabileceğini öne sürdü.

cointelegraph

binance.gif