• BITCOIN/TL
  572137,607
  % 0,91
 • ETHEREUM/TL
  42392
  % -1,23
 • RIPPLE/TL
  10.07
  % -0,31
 • BITCOIN CASH/TL
  5052.65,713
  % -1,45
 • LITECOIN/TL
  1856.81
  % -3,59
 • COSMOS/TL
  498
  % -1,89
 • CARDANO/TL
  19.24
  % -4,24
 • TETHER/TL
  13.71
  % 1,38

En Son Kripto Kabulü: Alıcılar Manhattan Perakende Mülkleri için Bitcoin ile Ödeme Yapabilecekler

binance.gif

New York merkezli emlak yönetim şirketi Magnum Real Estate Group, Manhattan’da bulunan yaklaşık 30 milyon dolar değerindeki üç yer seviyesindeki dükkanın satışı için bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i (BTC) kabul edecekti.

Ayrıca Otizm Bilim Vakfı (ASF), insanların kripto para birimi bağışları yapmasına izin vereceğini duyurdu. Başlangıçta, kar amacı gütmeyen kuruluş şu dijital varlıkları kabul edecekti: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), USD Coin (USDC) ve Dai (DAI) ).

BTC Emlak Sektörünü İstila Ediyor

Yakın tarihli bir rapora göre , önde gelen Amerikan emlak yönetimi firmalarından biri olan Magnum Real Estate Group, alıcıların 29 milyon dolar değerinde üç yer seviyesindeki mağazayı satın almak için bitcoin kullanmalarını sağlayacak. Bir bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı olan BitPay, gelecekteki kripto para işlemlerini işleyecek.

CODA olarak da bilinen alışveriş merkezi, Manhattan – 385 First Avenue’nun lüks kısmında yer almaktadır. 9,000 metrekarelik bir alanı kaplar ve M&T Bank, klinik ProHEALTH Acil Bakım ve restoran Mighty Pita’dan oluşur.

Magnum Real Estate’in Yönetici Ortağı Ben Shaoul, şirketinin daha önce bu ödeme yöntemini kullanarak daire sattığı için dijital varlıklar konusunda deneyime sahip olduğuna dikkat çekti.

BitPay’in Baş Ticaret Sorumlusu Sonny Singh ise, Hong Kong veya Çin anakarasındakiler de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden potansiyel alıcıların mülk satın almak için bitcoin kullanabileceğini açıkladı:

“Kripto’nun güzelliği, küresel bir dijital varlık olmasıdır. Alıcı ödeme yapmak için bir QR kodunu tarar.”

Birisi 29 milyon doları BTC olarak öderse, anlaşma emlak sektöründe kripto ile satın alınan en pahalı işlem olacak. Şu an itibariyle rekor Miami Beach’teki lüks bir çatı katına ait. Bu yılın Haziran ayında, anonim bir alıcı , okyanus kıyısındaki apartmanı satın almak için dijital varlıklara 22,5 milyon dolar ödedi .

ASF Kripto Bağışlarını Kabul Ediyor

Kripto para birimini benimsemenin bir başka örneği de Otizm Bilim Vakfı’ndan geldi. Hastalıktan mustarip çocukların ve yetişkinlerin hayatlarını destekleyen kar amacı gütmeyen kuruluş, artık yedi farklı dijital varlıkta davası için bağış kabul ettiğini duyurdu . Yani bunlar Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash, USD Coin ve Dai.

ASF’nin Kurucu Ortağı ve Başkanı Alison Singer, yeni fırsatın ihtiyacı olan insanlar için oldukça faydalı olabileceğine dair umutlarını dile getirdi:

“Hem bireylere hem de şirketlere otizmli insanların hayatlarında anlamlı bir fark yaratmanın başka bir yolunu sağlayan kripto para birimini de içerecek şekilde bağış toplama mekanizmalarımızı genişletmekten heyecan duyuyoruz.”

Ayrıca Wall Street Rides FAR (WSRF) bağış kampanyasından da bahsetti. Gemini, BlockFi, FTX, Paxos ve Fireblocks gibi birçok önde gelen kripto şirketi, bugüne kadar ASF için 2 milyon dolardan fazla toplanan, yaklaşan yıllık hayır amaçlı bisiklet ve yürüyüş etkinliğine sponsorluk sözü verdi.

cryptopotato

binance.gif