• BITCOIN/TL
  729245,572
  % -0,69
 • ETHEREUM/TL
  43704
  % -1,51
 • RIPPLE/TL
  13.91
  % 0,44
 • BITCOIN CASH/TL
  5812.88,718
  % -1,38
 • LITECOIN/TL
  1736.19
  % -4,52
 • COSMOS HUB/TL
  195.92
  % -3,72
 • CARDANO/TL
  6.8
  % -1,47
 • TETHER/TL
  27.03
  % -0,04

Elon Musk’ın tweetleri neden Bitcoin üzerinde etkili oldu?

binance.gif

Elon Musk uzay gemileri inşa ederken, hiper döngü sistemleri kurarken ve bir elektrikli araç işi yürütürken eğlence için ne yapıyor, Tesla? Kripto topluluğundaki çoğunluk, kripto paralar ve onların fiyat hareketleri ile ‘pompala ve boşalt ‘ veya ‘aldatmaca’ diyebilir . Son birkaç aydır durum böyle.

Twitter’da 55 milyonun üzerinde takipçisi bulunan Musk’ın her tweeti kripto para piyasasını önemli ölçüde etkiliyor. Peki ya ekosistemin ana ilkesi olan adem-i merkeziyetçilik? Bu, merkezi olmayan bir endüstrinin temel ilkesine aykırıdır.

Örneğin, Bitcoin’in Musk’ın katılımından önceki ve sonraki fiyat faaliyetlerini, son ATH’sinden bu yana yaklaşık% 40 düzeltmeyi dikkate alın. Öte yandan, DOGE de etkilendi ama çoğunlukla kendi yararına.

Quant yatırım firması Cambrian Asset Management’ın CIO’su Martin Green , kripto pazarlarıyla ilgili olarak Musk faktörünü ele alan en son kripto meraklısı . Dedi ki:

“Genellikle haberin kendisi, Elon’un tweet’i gibi, farklı bir durumda farklı bir sonuç doğurur, garaj yolumun ortasında bir kibrit yakabilirsin… o kibriti alıp açık bir alanda yere bırakabilirsin. Sonuçlardaki korkunç fark. Yine aynı maç.”

Ona göre Musk’ın tweeti kadar önemli olan değil, çevreydi.

Ayrıca, düşüş göstergelerini ağırlaştıran sistemde kurumsal spot satın alma ve Kaldıraç oluşturma eksikliği sorununa da değindi. Ekledi:

“Spot alıcılar ve spot satıcılar arasındaki marjinal farkın düzleşmesi çok daha tarafsız hale geldi. Yükselen çok büyük bir spot talep birikimi yok gibi vs. ”

Bitcoin’in tanık olduğu düşüşle ilgili olarak şunları söyledi:

“Aşağı yönlü herhangi bir hareket, bir satış baskısı dalgası yarattı. O zamanlar o kadar kaldıraç yoktu, kurumsal spot hacmi inşa ediliyordu.”

ambcrypto

binance.gif