• BITCOIN/TL
  1095255,685
  % 0,24
 • ETHEREUM/TL
  60271
  % 2,78
 • RIPPLE/TL
  17.59
  % 0,31
 • BITCOIN CASH/TL
  6424.26,361
  % -0,27
 • LITECOIN/TL
  2020.38
  % 0,28
 • COSMOS HUB/TL
  270.6
  % 1,95
 • CARDANO/TL
  10.95
  % -0,13
 • TETHER/TL
  28.88
  % -0,25

Elon Musk, ABD’deki Önemli Vergilendirme Oylaması Öncesinde Kripto Topluluğunu Destekliyor

binance.gif

Kripto topluluğu, ABD Kongresi’nden dijital varlık vergilendirmesine ilişkin önemli oylamadan sadece saatler önce birlikleri toplamaya devam ediyor. Bu sefer, günümüzün en etkili insanlarından biri olan Elon Musk’tan destek aldılar.

Kısaca, Senatörler Mark Warner ve Rob Portman, geniş terim olan “komisyoncu” kapsamına giren neredeyse tüm unsurları vergilendirmek isteyen bir değişiklik önerdiler. Senatörler Cynthia Lummis, Ron Wyden ve Pat Toomey, önemli ölçüde daha az katı kurallara sahip bir karşı teklifte bulundular, ancak Warner ve Portman, kripto içerdekilerin (yine) dikkatini çeken bir “son dakika değişikliği” yaptı.

Temel olarak, en son teklifleri yalnızca madencilerin ve cüzdan satıcılarının kanıtlarını içermez. İlginç bir şekilde, Biden Yönetimi bu özel değişikliği destekledi.

Anthony Pompliano’nun belirttiği gibi, topluluk, sayısız önde gelen ismin endişelerini göstererek ve insanları “Senatörlerinizi aramaları” ve “onlara Amerika Birleşik Devletleri’nde yenilik ve ekonomik refahın devam etmesini istediğinizi söylemeniz” konusunda teşvik ederek hızlı bir şekilde yanıt verdi .

Digital Currency Group’un Kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, “Senatör sosyal yardım çabalarının olumlu bir etkisi olduğu” için hareketin “bir fark yarattığını” bile ekledi . Ayrıca takipçilerine “temsilcilerinizi tweet’lerde aramaya, e-posta göndermeye ve etiketlemeye devam etmelerini” tavsiye etti.

Portman’ın değişikliğine karşı oldukça yüksek sesle konuşan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, oylamayı “geleceğimizi tanımlayan birkaç önemli andan” biri olarak nitelendirdi . Ayrıca, madencilerin çalışma kanıtını hariç tutarken kurallara uymaları için hisse onaylayıcılarının kanıtını istemenin neden “imkansızı” istediğini gösterdi.

Bu özel teklife karşı çıkan tüm kripto içerdekilerin yanı sıra Tesla’nın CEO’su da katıldı. Elon Musk, Armstrong ile aynı fikirdeydi ve “kripto para teknolojisinde teknoloji kazananları veya kaybedenleri seçmenin zamanı değil”, çünkü “aceleci mevzuatı zorunlu kılan hiçbir kriz” yok.

binance.gif