• BITCOIN/TL
  723512,285
  % -1,22
 • ETHEREUM/TL
  43155
  % -1,96
 • RIPPLE/TL
  13.72
  % -1,28
 • BITCOIN CASH/TL
  5651.97,434
  % -1,78
 • LITECOIN/TL
  1722.12
  % -2,12
 • COSMOS HUB/TL
  202.18
  % 2,95
 • CARDANO/TL
  6.73
  % -1,33
 • TETHER/TL
  27.11
  % 0,27

Eleştirmenler, Janet Yellen Bitcoin Hakkında Yanlış Yapıyor

binance.gif

Janet Yellen yine Bitcoin’i patlattı , ancak eleştirmenler kripto para birimi hakkındaki varsayımlarının birçoğunun yanlış olduğunu söylüyor.

Bugün New York Times’ın DealBook DC Politika Projesinde, ABD Hazine sekreteri gazeteci Andrew Ross Sorkin’e Bitcoin’in büyük bir hayranı olmadığını, bu kez enerji tüketimini ve yasadışı finansman için potansiyel kullanımını hedeflediğini yineledi.

Bakan Yellen, Hazine Bakanlığı’nın varlığa daha fazla dikkat etmesi gerekip gerekmediğiyle ilgili bir soruya yanıt olarak, “Bitcoin’in bir işlem mekanizması olarak yaygın olarak kullanıldığını düşünmüyorum,” dedi. “Kullanıldığı ölçüde, bunun genellikle yasadışı finansman için kullanılmasından korkuyorum.”

Janet Yellen Kripto Para Birimi Kullanımının ‘Kısaltılması’ Konusundaki Duruşu Açıkladı

Geçtiğimiz ay Forbes için Anderson Kill ortağı Hailey Lennon , yasadışı finans hattının eski bir testere olduğunu, ancak kesin veriler açısından pek desteklenmediğini söyledi . Blockchain izleme firması Chainalysis’e göre, suç faaliyeti , kripto para birimi işlem hacminin % 0,34’ünü oluşturuyordu ve 2019’da % 2,1’den düştü. Ve bir Rand Corporation raporu , ” kripto para birimi işlemlerinin tahmini olarak yüzde 99’unun merkezi borsalar aracılığıyla gerçekleştirildiğini belirtti. geleneksel bankalara veya borsalara benzer AML / CFT düzenlemesine tabidir. “

Dahası, Coin Metrics’in kurucu ortağı ve başkanı Nic Carter, Decrypt’e , “Günlük 10 milyar dolarlık işlemlerin geçersiz olduğunu küstahça varsayamaz.”

Bitcoin’in sadece bir şeyler satın almak için olmadığını belirtti. “Normalde eleştirmenler tarafından yazılan değişim işlemleri, döviz havalelerinden uluslararası ticarete kadar her şeyi temsil edebilir”.

Ancak Yellen’ın Bitcoin hakkında söyleyecek daha çok şeyi vardı.

Karbon vergisi gibi politikaları destekleyen Hazine Bakanı, “İşlemleri yürütmenin son derece verimsiz bir yolu ve bu işlemlerin işlenmesinde tüketilen enerji miktarı şaşırtıcı” dedi.

Bu ifade, Başkan Biden’ın iklim politikası konusundaki çizgisini çekmeye yönelik görünüyor. Biden, iklim değişikliğini selefi Donald Trump’tan çok daha fazla ele almayı vurguladı ve eski dışişleri bakanı John Kerry’yi iklim için özel başkanlık elçisi olarak adlandırdı.

Ancak Carter, işlemlerin Bitcoin madenciliğinin enerji yoğun kısmı olmadığını belirtti. Madencilik sürecinin bir parçası olarak yeni Bitcoin yayınlamak ve daha az ölçüde fikir birliğini sürdürmek enerjiyi kullanan şeydir.


Bu tek şebekenin işletme maliyetlerini tüm parçası olarak BTC işlemleri ve veren Bitcoins bkz pasif gözlemciler, yarma kılları gibi gözükebilir rağmen, Carter söyledi şifresini eski ödeme sistemine Bitcoin karşılaştıran sorunlu olduğunu.

“Uzun vadede, esasen ihraç odaklı olan bugünün enerji harcamasını, farklı dinamiklere sahip olacak ücrete dayalı bir harcamayla karşılaştırmak mantıklı değil.” Toplam 21 milyon BTC’nin 18,6 milyonu halihazırda ihraç edildiğinden, enerji harcamaları zamanla azalmalıdır.

Röportajın ilerleyen kısımlarında Yellen, Bitcoin’in “oldukça spekülatif” ve “son derece değişken” bir varlık olduğu konusunda uyardı. Para biriminin bugün şimdiye kadarki en büyük fiyat düşüşünü yaşadığı ve yaklaşık bir saat içinde değerinin yaklaşık % 20’sini kaybettiği göz önüne alındığında, ona bunu vereceğiz.

decrypt

binance.gif