• BITCOIN/TL
  1146926,705
  % 0,74
 • ETHEREUM/TL
  62793
  % 0,74
 • RIPPLE/TL
  17.99
  % 0,53
 • BITCOIN CASH/TL
  6576.69,593
  % -0,07
 • LITECOIN/TL
  2078.4
  % -0,85
 • COSMOS HUB/TL
  273.92
  % -2,10
 • CARDANO/TL
  11.31
  % -0,50
 • TETHER/TL
  28.97
  % 0,19

El Salvador Volkanik Enerji Kullanarak İlk Bitcoin’ini Çıkardı

binance.gif

El Salvador başkanı Nayib Bukele kısa süre önce bazı madencilik rakamlarıyla Twitter’a gitti. Ülkenin gelişen volkanik madencilik tesisinin ilk Bitcoin’ini ürettiği görülüyor.

volkanik Bitcoin

Gibi ortaya bugün erken saatlerde Bukele tarafından, volkan tarafından üretilen kazançlar hala küçüktür. Bununla birlikte, başkan, yeni numaralarını tek bir kalp emojisinin yanında göstererek, projeyi başlatmış olmaktan hala oldukça hevesli görünüyordu.

Gönderim sırasında, tesis herhangi bir bitcoin ödemesi almamıştı. Bununla birlikte, görüntü 0.004 bitcoin bekleyen ödeme ve yaklaşık 0.006 bitcoin madenciliğe hazırlanıyor gösterdi. Toplamda, tesis yaklaşık yüzde bir bitcoin – veya bugünün fiyatlarıyla 470 ABD Doları – almaya hazırlanıyordu.

Bukele, “Hala test ediyor ve kuruyoruz” dedi, “ancak bu resmen #volcanode’dan ilk #Bitcoin madenciliği.”

Başkan , birkaç gün önce yeni madencilik tesisinin havadan görünümü de dahil olmak üzere “volkanodun” bir videosunu paylaştı . Görüntüler, bir dizi ASIC düzenleyen bir adamın yanında yanardağ kullanılarak elektrik üretildiğini gösterdi. “İlk adımlar” olarak adlandırdığı açıklama, Twitter üzerinden oldukça olumlu geri bildirimler aldı.

Benzer şekilde, Bukele bugün, ünlü Bitcoin HODLer Michael Saylor da dahil olmak üzere, dönüm noktası için birçok tebrik aldı.

Çevre Dostu HODLing ve Madencilik

Yeni tesis, El Salvador’un mümkün olduğu kadar çok Bitcoin HODL için bariz çabasına katkıda bulunuyor. İki haftadan kısa bir süre önce ülke 150 bitcoin daha satın alarak toplam varlıklarını 700’e çıkardı. Bu, ülkenin BTC’yi bir ödeme aracı olarak yasallaştıran ilk ülke olmasından sadece birkaç gün sonra geldi.

Ayrıca, yanardağ içindeki kullanılmayan enerjiyi karbon maliyeti olmadan kullanarak çevre dostu bir madencilik yöntemidir. Birçoğu, Bitcoin’in çalışma kanıtı sistemini, enerji kullanımı nedeniyle çevreye çok zararlı olduğu için eleştirdi. Bununla birlikte, tüm hash gücünün neredeyse yarısı sürdürülebilir kaynaklardan üretildiğinden, en büyük kripto para biriminden kaynaklanan çevresel zararlar abartılı olma eğilimindedir.

İklim endişeleri nedeniyle Mayıs ayında Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bırakan Elon Musk bile , ağın şimdiden daha sürdürülebilir hale geldiğini kabul ediyor .

cryptopotato

binance.gif