• BITCOIN/TL
  567512,336
  % -0,61
 • ETHEREUM/TL
  39678
  % -0,75
 • RIPPLE/TL
  10.9
  % -0,96
 • BITCOIN CASH/TL
  2410.29,739
  % 0,22
 • LITECOIN/TL
  2009.21
  % 0,64
 • COSMOS HUB/TL
  224.37
  % 0,58
 • CARDANO/TL
  7.89
  % -0,34
 • TETHER/TL
  20.97
  % -0,02

Ekonomist Dennis Gartman, Bitcoin’i “Tamamen Mantıksız” Olarak Görüyor

binance.gif

Emtia kralı Dennis Gartman, Bloomberg ile yaptığı son röportajda Bitcoin’den hoşlanmadığını dile getirerek, merkez bankalarının güçlerinden kolayca vazgeçmeyeceğini iddia etti:

Korkarım ki, çok uzak olmayan bir gelecekte, para otoriteleri, dünyadaki çeşitli merkez bankaları para politikası üzerindeki tekellerini bırakmayı reddedecekler ve bir gün içinde yürüyecekler ve Bitcoin’in sıfıra indi.

Ekonomist, Keynesyen ekonominin babası John Maynard Keynes’e atıfta bulunarak roman varlığını “tamamen mantıksız” olduğu için reddetmeye devam etti:

John Maynard Keynes’in bir zamanlar söylediği gibi, piyasa sizden daha mantıksız kalabilir ve ben çözücü kalabilirim ve şu anda Bitcoin tamamen mantıksız görünüyor.

Altın eski ama Gartman Bitcoin’e dokunmayacak

Bitcoin, altının pazar payını hızla düşürürken, büyük kurumlar (Ruffer, Jefferies Group) sarı metale maruziyetlerini dijital versiyonu lehine kesiyor.

Yine de Gartman, bu büyüyen trendin bir parçası olmak istemiyor. Çok takip edilen bağımsız yatırımcı, altının içinde kalmanın daha iyi olduğuna inanıyor:

Altın içinde kalmalısın. Sanırım bununla ilgili bir soru yok. Evet, Bitcoin’den rekabet var ve bence eninde sonunda ortadan kalkacak.

“Yaşlı adam” Gartman, iki varlık arasında kuşaksal bir ayrım olduğunu kabul ediyor ve Bitcoin’i Y kuşağının altını olarak adlandırıyor:

Belki ben sadece yaşlı bir adamım. Belki de bu sadece bir tarih duygusudur. Belki de yanılıyor olacağım. Belki de Bitcoin geleceğin para birimi olur. Eğer öyleyse, bunu bensiz yapacak.

Bitcoin ve çok sayıda altcoin

Gartman  onun uzun süren adaşı bülteni geçen Aralık yayınlanmasına durdurdu  2017 yılında bu pazar arkada hiçbir değer olmadığını belirtti yıl süreyle sadık Bitcoin ayı olmuştur

, Gartman Bitcoin değer teklifini gerçekleştirmek için yıllar olmasına rağmen Görünüşe göre Bitcoin ile çok sayıda altcoin arasındaki temel farkları kavrayamadı.

Bunun yerine, düşüş durumunu sunmak için onları bir grupta bir araya getiriyor:

Benim sahip olduğum sorun şu ki, herkes Bitcoin’in daha yüksek olması gerektiğini çünkü sonunda çıkarılacak olan sınırlı bir miktar olduğunu savunuyor. Evet bunu anladım. Ama şimdi orada yedi bin farklı kripto para birimi var. Sonsuz miktarda sınırlı miktarda arz vardır.

binance.gif