• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

eBay, Platformuna Kripto Ödeme Seçeneği Eklemeyi Düşünüyor

binance.gif

Büyük çevrimiçi pazarlama platformu eBay, kripto para birimini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi düşündüğünü ve aynı zamanda fungible olmayan token (NFT) endüstrisini keşfetmeyi düşündüğünü ortaya koydu.

eBay Mulling Kripto Ödeme Seçeneği Ekleme

3 Mayıs 2021 Pazartesi günü bir CNBC röportajında konuşan eBay CEO’su Jamie Iannone, e-ticaret devinin kripto para birimi gibi diğer ödeme seçeneklerini eklemeye baktığını belirtti. Iannone, şirketin platformunda kripto ödemesini ne zaman kabul etmeye başlayacağını söylemese de, kabul edeceği tam kripto para varlığından bahsetmezken, eBay’den gelen bir açıklama , kripto ödeme seçeneğini etkinleştirmenin acelesi olmadığını gösteriyor.

“Her zaman en alakalı ödeme şekillerine bakıyoruz ve ileride bunu değerlendirmeye devam edeceğiz. Acil bir planımız yok, ancak bu (kripto para birimi) göz önünde bulundurduğumuz bir şey. “

Aslında, kripto endüstrisi, büyük şirketlerin artan bir ana akım benimseme seviyesi gördü. Son zamanlarda, bir dizi büyük firma bitcoin ve diğer dijital varlıkları bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı.

Daha önce CryptoPotato tarafından Mart ayında bildirildiği üzere , elektrikli araç üreticisi Tesla, müşterilerin ürünleri için Bitcoin ile ödeme yapabileceğini duyurmuştu. Başlıca şarap satıcısı Acker açıkladı nakit Bitcoin, Bitcoin, eter ekleme ve ödeme seçenekleri olarak dogecoin olduğu Nisan ayında.

Büyük bir esnek çalışma alanı sağlayıcısı olan WeWork, platformunda kripto ödemesini mümkün kılan şirketler listesine de katıldı . Mayıs ayının başında ABD gıda zinciri devi Landry, yakında BTC ödemesini kabul etmeye başlayacağını açıkladı.

EBay’in eski yan kuruluşu PayPal bile yakında bir kripto ödeme hizmeti başlatacağını duyurdu . Yeni hizmet, müşterilerin ödeme işlemcisi devi tarafından desteklenen milyonlarca tüccar arasında alışveriş yapmak için BTC, ETH, BCH ve LTC gibi kripto para birimlerini kullanmalarına izin verecek.

cryptopotato

binance.gif