• BITCOIN/TL
  543658,205
  % 1,93
 • ETHEREUM/TL
  36884
  % 0,94
 • RIPPLE/TL
  9.45
  % -0,27
 • BITCOIN CASH/TL
  2281.73,359
  % 1,19
 • LITECOIN/TL
  1780.04
  % 1,21
 • COSMOS HUB/TL
  211.45
  % 0,28
 • CARDANO/TL
  7.37
  % 1,38
 • TETHER/TL
  19.98
  % 0,00

Dragonfly Capital Ortağı, STABLE Yasası ABD Meclisinden Geçerse Stabilcoin İçin Büyük Gerileme olur dedi

binance.gif

Dragonfly Capital yönetici ortağı Haseeb Qureshi, ABD Temsilciler Meclisi’nde dolaşan bir teklifin stabilcoinlere büyük bir darbe indireceğini söylüyor.

Yakın tarihli bir blog gönderisinde, sınır ötesi kripto varlık yatırım firması yöneticisi, önerilen Stablecoin Tethering ve Banka Lisanslama Yaptırımı (STABLE) Yasasının kripto pazarının gelişmekte olan sektörü için büyük bir geri adım olacağını belirtti.

“Kabul edilirse, STABLE Yasası, stabilcoin rezervlerinin banka mevduatları gibi düzenlenmesini zorunlu kılacaktır. Bu, günümüzde kripto ekosisteminin fiili parası görevi gören stablecoin’ler için büyük bir gerileme olur. “

ABD Temsilcileri Jesus Garcia, Rashida Tlaib ve Stephen Lynch eylemi bu ayın başlarında tanıttı .

Kabul edilirse, Stable ACT, herhangi bir stablecoin çıkarıcısının bir bankacılık tüzüğü edinmesini ve geçerli bankacılık düzenlemelerine uymasını gerektirecektir. Buna ek olarak, şirketlerin Federal Rezerv ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu’ndan (FDIC) bilgilendirmesi ve onay alması ve FDIC’den firmanın ihraç edilen stabilcoinlerinin ABD dolarına dönüştürülebileceği konusunda sigorta alması gerekecektir.

Qureshi işaret piyasa değeri, urgan (USDT) tarafından büyük stablecoin, tamamen dolar tarafından desteklenen henüz tedarik içinde büyümeye zamanı olmadığı. Ayrıca, USDT’nin ABD Adalet Bakanlığı, New York Başsavcısı ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından zaten araştırıldığını belirtti.

Qureshi, Tether’in arzı ne kadar artarsa, varolmadan düzenlenme olasılığı da o kadar artar, dedi.

“Hata yapmayın: Tether’in devrildiği gün kıyamet gibi olacak. Kripto piyasaları ele geçirilecek, borsalar kargaşa içine girecek, milyonlarca kripto tüccarının varlıkları dondurulacak ve fiyatlar her yerde düşecek. Bitcoin için başka bir ölüm daha ilan edilecek. “

Dragonfly Capital’in yönetici ortağı, potansiyel düzenleme zemini nedeniyle stabilcoinlerin geleceğine dair kasvetli bir görünüme sahipken, Qureshi, kripto endüstrisinin gelişmeye devam edeceğini söylüyor.

Ancak, her zaman olduğu gibi, kripto eninde sonunda iyileşecek. Toz çöktüğünde kripto paranın üçüncü aşamasına geçeceğiz.

Sipariş kitapları kendilerini yeni bir kripto dolar etrafında yeniden oluşturacak. Uluslararası kripto piyasaları bu yeni standardı hızla kabul edecek ve işe geri dönmeye istekli olacak.”

dailyhodl

binance.gif