• BITCOIN/TL
  556661,336
  % -6,41
 • ETHEREUM/TL
  37947
  % -4,60
 • RIPPLE/TL
  9.65
  % -8,68
 • BITCOIN CASH/TL
  5299.25,476
  % -10,29
 • LITECOIN/TL
  1746.82
  % -5,40
 • COSMOS/TL
  354.46
  % -3,18
 • CARDANO/TL
  18.85
  % -8,49
 • TETHER/TL
  9.49
  % 0,09

Dogecoin Geliştiricileri 2019’dan Beri Elon Musk ile Çalıştıklarını Söyledi

binance.gif

Dogecoin geliştiricileri, Elon Musk‘tan fon sağlamayı reddetti ve bunun yerine kripto para birimini Bitcoin‘e göre daha yeşil ve daha ucuz bir alternatif haline getirmek için beyninden yararlanmayı seçti, Decrypt bugün geliştiricilerinden biriyle yaptığı özel röportajda öğrendi.

Şimdiye kadar, PayPal’ın da kurucu ortağı olan Tesla ve SpaceX CEO’su ile beklenmedik ve resmi olmayan ortaklık işe yaradı.

Dogecoin geliştiricisi Ross Nicholl Cuma günü Decrypt’e telefonla verdiği demeçte , Musk’ın 2019’da geliştiricilerle konuşmaya başladığından beri “onları daha yüksek işlem hacmini geliştirmeye teşvik ettiğini”, “çok sayıda tavsiye ve girdi” sağladığını ve geniş Rolodex kişilerini paylaştığını söyledi. .

Nicholl, dört yarı zamanlı Dogecoin geliştiricisinden oluşan ekibin, resimdeki Musk ile kripto para biriminin enerji tüketimini daha da azaltabilecekleri konusunda iyimser olduklarını söyledi – ki bu Perşembe günü yapılan bir tahminle Bitcoin’in zaten sadece % 7’si.

Nicholl, Musk’ın Dogecoin’in geliştirme ekibiyle (Nicholl, Michi Lumin , Max Keller, “Patrick” ve Nisan ayında kanserden ne yazık ki ölen “Sporklin”) ile temas halinde olduğunu söyledi. 2019’da Dogecoin onursal CEO’su seçildiğinden beri .

Musk ayrıca Dogecoin gelişimini finanse etmeyi teklif etti, ancak ekip teklifi kibarca geri çevirdi, dedi Nicholl, zengin olabilecek yatırımcılardan gelen diğer teklifleri de reddettiklerini sözlerine ekledi.

 

Musk Perşembe günü Dogecoin’in geliştiricileriyle “sistem işlem verimliliğini iyileştirmek” için çalıştığını tweetlemişti . Bir gün önce Musk , Tesla’nın artık bunu ödeme olarak kabul etmeyeceğini ve “Bitcoin’in enerjisinin / işleminin [% 1’inden daha azını] kullanan diğer kripto para birimlerine baktığını” tweetleyerek Bitcoin’e sırtını döndü .

decrypt

binance.gif