• BITCOIN/TL
  566902,670
  % -0,50
 • ETHEREUM/TL
  39638
  % -0,74
 • RIPPLE/TL
  10.88
  % -0,72
 • BITCOIN CASH/TL
  2399.67,309
  % 0,01
 • LITECOIN/TL
  1997.96
  % 0,40
 • COSMOS HUB/TL
  224.1
  % 0,75
 • CARDANO/TL
  7.89
  % -0,12
 • TETHER/TL
  20.96
  % -0,04

Dogecoin, bir ‘Şaka Amaçlı madeni para’ daha fazlası olma yolunda ilk adımı mı atıyor?

binance.gif

Dogecoin , bu kez grubunun bir sürü lideri olmasına rağmen, bir kez daha hazır ve çalışıyor. ‘Meme madeni para’, bu yıl inişli çıkışlı bir sürüşün hızına çıktı ve Musk’ın SNL görünümünün ardından gelen dalgalanma bir noktaya işaret ediyor. Ama şimdi, bu dalgalı dönemi geçtikten sonra Dogecoin şimdi güvenli bölgede mi?

Bu zor bir soru, ancak Dogecoin topluluğu gerçekten yerleştiğinde cevaplanabilecek bir soru.

Tesla CEO’su ve kendi kendini ilan eden ‘Dogefather’, en sevdiği kripto para birimini tanıtmak için dün yine bir girişimde bulundu. Aynısının zamanlaması burada ilginçti, özellikle o sırada kripto piyasası Tesla’nın BTC ödemelerini askıya almasının ardından kayıplarını telafi etmeye çalıştığı için .

Musk son tweet’inde şu yorumu yaptı:

Musk, DOGE savunuculuğunu sunmaya devam ederken, gelişmenin Twitter’da “potansiyel olarak umut verici” olduğunu da belirtti.

Beklendiği gibi, geçmişte olduğu gibi, DOGE’nin fiyatı bu tür spekülatif haberlerin ardından yükseldi. Aslında tweet’in 24 saatinde% 22 arttı. Yazım sırasında, Shibu Inu’dan ilham alan meme parası 0,51 dolardan işlem görüyordu. Bu artışa katkıda bulunan bir diğer faktör, popüler kripto borsası Coinbase’in yakında Dogecoin ticaretini sağlayacağı haberi oldu .

Dünyanın en zengin ikinci adamının AppSwarm Corp ve DogeLabs.Io ile yaptığı işbirliği, DOGE’nin sistem işlem verimliliğinde bir artış görebildi. Buradaki ana odak noktası , DOGE’nin blok zincirinin üzerine uygulamalar geliştirmeyi amaçlayan küresel bir geliştirme grubu oluşturmak olacaktır . DevOps Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Güney Amerika’da – takım planları farklı coğrafi konumlara genişletmek için.

DogeLabs CEO’su Tom Bustamante, “New York City ve [Tulsa, Okla] ‘da kendi geliştirme ekiplerimizi kurarken, plan aynı zamanda dünyanın dört bir yanından Doge blok zincirini inşa etmek isteyen geliştiricileri bir araya getirmektir,” dedi DogeLabs CEO’su Tom Bustamante .

“DOGE, hızlı bir şekilde bir şaka MEME madeni parasından gerçek kuruluşlarla gerçek bir para birimi ödeme şekline geçiyor” diye ekledi.

Dogecoin’e yöneltilen eleştirilerin çoğu, DOGE’nin gelişiminin düzensiz çalışan bir ekip sayesinde uzun süredir durduğu iddiasından kaynaklanıyor. Yukarıda bahsedilen gelişmeler, bu karakterizasyona karşı koyma girişimleridir.

Bununla birlikte, Musk’ın katılımının adil payını aldığını belirtmekte fayda var. Çekirdek geliştirici Sporklin, Musk’ı eleştirenlerden biriydi ve geliştiricinin belirttiği gibi ,

“Elon, sosyal medyada yıllardır Dogecoin ile oynuyor. Ancak son zamanlarda insanlar onu başka bir şeye dönüştürmeye çalıştılar… İşler değişmiyor… Elon hiçbir şeye katılmıyor, Elon’un projeler, listeler, anlaşmalarla hiçbir ilgisi yok… hiçbir şey. O bir meme ve trol. “

Dogecoin’in şu anki geliştiricileri en hafif tabirle kaçamaktı.

binance.gif