• BITCOIN/TL
  1146838,646
  % 0,95
 • ETHEREUM/TL
  62736
  % 0,81
 • RIPPLE/TL
  17.98
  % 0,50
 • BITCOIN CASH/TL
  6572.61,483
  % -0,10
 • LITECOIN/TL
  2078.07
  % -0,57
 • COSMOS HUB/TL
  274.08
  % -1,84
 • CARDANO/TL
  11.31
  % -0,44
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,18

DeVere Group CEO’su Ethereum’un Beş Yıl İçinde Bitcoin’den Daha İyi Performans Göstereceğini Söyledi

binance.gif

Finansal danışmanlık firması deVere Group’un CEO’su Nigel Green, Ethereum’un Bitcoin’i geçeceğine ve beş yıl içinde lider dijital varlık olacağına inanıyor. İlkinin rakibinden daha fazla teknik avantajı olduğunu ve bunun rallisinin anahtarı olacağını savundu.

‘Ethereum Bitcoin’den Daha Faydalı’

Dijital hizmet sağlayıcısı deVere Group’un kurucusu Nigel Green’e göre – Ethereum, 2026 yılına kadar Bitcoin’in değerini aşacak . CEO, Vitalik Buterin’in blok zinciri tabanlı yazılım platformunun yaklaşık %240 arttığını, birincil kripto para biriminde ise bir artış görüldüğünü belirtti. 2021’in başından bu yana yaklaşık %38.

Green, Ethereum’un Bitcoin’i en baskın dijital varlık olarak değiştirmesinin birkaç nedenini verdi. Örneğin, ağın yerel belirteci olan eterin “daha ​​yüksek düzeyde gerçek kullanım potansiyeline” sahip olduğuna inanıyor. Aynı zamanda, Ethereum akıllı sözleşmeler için en çok talep gören geliştirme platformudur.

Yatırımcılar arasında ETH 2.0’a geçiş konusundaki coşku da önemli bir faktör. Green, girişimin Ethereum ağını “önemli ölçüde daha ölçeklenebilir, sürdürülebilir ve güvenli” hale getireceğini belirtti. DeVere Group’un kurucusu, Bitcoin’in teknolojik gelişmeler açısından Ethereum’un gerisinde kaldığını da sözlerine ekledi:

“Ethereum, Bitcoin’den daha kullanışlı ve daha iyi bilinen rakibine göre teknik avantajlara sahip.”

Ancak Green, birincil sanal varlıkta da yükselişini sürdürdü. Bitcoin’in devam eden yılın sonunda yeni bir ATH’ye ulaşacağını savundu:

Bununla birlikte, Bitcoin’in 2021’in sonuna kadar Nisan ortasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 dolara ulaşacağından, hatta geçeceğinden eminim.”

Ethereum Tanınmış Yatırımcılar Arasında Destek Kazandı

Ethereum’un en baskın sanal varlık haline gelmesi fikri, blockchain platformunun son birkaç ayda etkileyici bir büyüme göstermesinden bu yana kripto alanında dönüyor. Hal böyle olunca birçok tanınmış isim Nigel Green’in görüşünü paylaştı.

Örneğin, Guggenheim Partners’ın kurucu ortağı Todd Morley , en iyi iki dijital varlığın arkasındaki ağların kullanımını karşılaştırdı . Bitcoin hakkında kısa konuşulurken, Ethereum’un işlevselliğini ve yapısını övdü. Ona göre, ikinci en büyük kripto para biriminin arkasındaki blok zinciri ağı “akıllı sözleşmeler yoluyla çok daha yüksek bir faydaya sahip”.

BTC boğası Mike Novogratz ayrıca , etherin arkasındaki ağın muazzam büyümesi nedeniyle böyle bir senaryonun mümkün olduğunu ima etti . “Bence Ethereum bir gün en büyük kripto para birimi haline gelebilir” ancak BTC’den “çok farklı” bir kullanım durumu olacak.

Ethereum’un blok zinciri “temel güven düzeyi olarak – şeylerin üzerine inşa edildiği Web 3.0” olarak kullanılabilir. Yine de blockchain yazılımının Polkadot ve Solana gibi diğer projelerden rekabetle karşı karşıya kalacağını kabul etti. Ancak Novogratz, Ethereum’un nihayetinde galip geleceğine inanıyor.

cryptopotato

binance.gif