• BITCOIN/TL
  722574,279
  % -1,29
 • ETHEREUM/TL
  43126
  % -1,96
 • RIPPLE/TL
  13.7
  % -1,22
 • BITCOIN CASH/TL
  5674.42,190
  % -1,34
 • LITECOIN/TL
  1727.87
  % -1,53
 • COSMOS HUB/TL
  202.18
  % 2,42
 • CARDANO/TL
  6.73
  % -1,28
 • TETHER/TL
  27.12
  % 0,22

Deutsche Bank Raporuna Göre, 1 Trilyon Dolarlık Piyasa Değerine Sahip Bitcoin ”Görmezden Gelinemeyecek Kadar Önemli”

binance.gif

Deutsche Bank tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Bitcoin, 1 trilyon dolarlık piyasa değeri göz önüne alındığında artık “görmezden gelinemeyecek kadar önemli” ve şirketler ve varlık yöneticileri BTC almaya devam ettikçe fiyatı yükselmeye devam edebilir.

Analist ve Harvard ekonomisti Marion Laboure tarafından hazırlanan rapora göre asıl tartışma, kripto para biriminin nispeten düşük likiditesi ve ticareti bir engel olarak kaldığı için, bitcoin’in kendi varlık sınıfına evriminin yalnızca değerlemesinden kaynaklanıp kaynaklanmadığıdır.

Laboure, Bitcoin’i Apple hisseleriyle karşılaştırdı ve dolaşımdaki tüm kripto paraların% 150’sine denk gelen 28 milyon BTC’nin geçen yıl el değiştirdiğine dikkat çekti. Buna karşılık, dolaşımdaki hisselerin% 270’ine denk gelen 40 milyar Apple hissesi alınıp satıldı.

Bitcoin fiyatının, oynaklığı göz önüne alındığında büyük alımlardan etkilendiğini söyledi. Yine de, sözde “Tinkerbell Etkisi” ne dayanarak, insanların değerine inandıklarına bağlı olarak fiyatı artmaya ve düşmeye devam edecek.


Tinkerbell etkisi, MarketWatch’a göre , “daha fazla insan buna inandığında bir şeyin nasıl gerçekleşebileceğini açıklayan” ekonomik bir terimdir. Adı, Peter Pan’ın Tinkerbell peri’nin çocuklar olduğuna inandığı için var olduğu iddiasından geliyor.

Laboure, Bitcoin’i elektrikli otomobil üreticisi Tesla ile karşılaştırdı, çünkü kripto para birimi “değer teklifini sürdürmek için potansiyeli sonuçlara dönüştürmek zorunda kalacak.” Tıpkı BTC gibi, Tesla da bunun otomobil endüstrisinin geleceği mi yoksa bir heves mi olduğu konusunda tartışmalara yol açtı, ancak arabaları geniş ölçekte başarılı bir şekilde teslim etmeye başladıktan sonra duyarlılık değişti.

Rapor, büyük bankaların kripto haber kaynaklarında manşet olduktan sonra geldi. Morgan Stanley, Amerika Birleşik Devletleri’nde varlık yönetimi müşterilerine bitcoin fonlarına erişim sunan ilk büyük banka olmaya hazırlanıyor Öte yandan Bank of America, kripto para biriminin fiyat değerlenmesinin ana argümanı olduğunu iddia eden BTC’ye saldıran bir rapor yayınladı.

Dünyanın en büyük saklama bankası Bank of New York Mellon (NYSE: BK), hedge fonu Coatue Management, büyüme sermayesi şirketi Stripes ve diğerlerinin katılımını gören 133 milyon dolarlık finansman turunun bir parçası olarak kripto saklama başlangıcı Fireblocks’a yatırım yaptı.

cryptoglobe

binance.gif