• BITCOIN/TL
  1089744,662
  % -0,30
 • ETHEREUM/TL
  59031
  % 0,55
 • RIPPLE/TL
  17.53
  % -0,32
 • BITCOIN CASH/TL
  6376.83,504
  % -1,18
 • LITECOIN/TL
  2001.75
  % -0,91
 • COSMOS HUB/TL
  267.46
  % 0,86
 • CARDANO/TL
  10.83
  % -2,00
 • TETHER/TL
  28.88
  % -0,21

DeFi Yield Protokolü Staking ve Yönetim dApp’ini Başlattı

binance.gif

DeFi Yield protokolü, ağın gelişiminde önemli bir adım olan stake etme ve yönetişim protokollerinin başlatıldığını duyurdu.

Artık herkes ödül kazanmak için havuzlara likidite sağlayabilecek.

Protokolün kullanıcıları, yakın zamanda piyasaya sürülen yönetişim dApp’inin yardımıyla gelecekteki yükseltmeleri oylayarak karar alma sürecine de katılabilir. En büyük miktarda yerel DYP tokenine sahip olanlar en büyük söz hakkına sahip olacak. Bu, merkezileştirme kaygılarını artırabilirken, kötü aktörlerin ağa sızmasını önleyerek ağın güvenliğini de artırır.

Demokratikleşen DeFi

Diğer merkezi olmayan finans projeleri gibi, DeFi Yield de ortayı kesen Ethereum akıllı sözleşmelerine dayanıyor. DeFi Yield protokolünü öne çıkaran şey, tüm ödülleri Ethereum’a dönüştüren manipülasyon önleme özelliğidir.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, SushiSwap’in sahte kurucusu Şef Nomi, sonunda özür dileyip fonları iade etmeden önce, geliştirme fonu cüzdanından 38.000 ETH ile beklenmedik bir şekilde projeden çıkarak bir ton dram başlattı. Bu arada, protokolün yerel simgesi olan SUSHI, tüm bu olaylar ortaya çıktığında altüst olmuş bir yolculuk geçirdi.

DeFi Verim protokolü, tüm ödülleri gece yarısı otomatik olarak ETH’ye dönüştürerek balinaların ipleri çekememesini sağlar.

Bazı ödüller yedi günlük bir süre boyunca dağıtılmadan kalırsa, topluluk daha sonra bunların tedavülden kaldırılıp kaldırılmayacağına oy verecek.

Tam bir DeFi ekosistemi

DeFi endüstrisi, denetlenmemiş hatalarla dolu protokoller istismar edildiğinde ve milyonlarca insan kaybolduğunda, sayısız “kilidin çekilmesi” sonrasında büyük bir itibar kazandı.

Buna karşılık, DeFi Yield sözleşmeleri PeckShield ve Blockchain Consilium tarafından denetlendi.

DeFi Yield’in yakında bütün bir DeFi ekosistemi inşa etmek için büyük planları var. Yakında, madencilere aylık yüzde 10 ödeme sunan madencilik havuzları eklemeyi planlıyor.

İddialı projenin mevcut tek boynuzlu atlarla rekabet edip edemeyeceği henüz belli değil. DYP jetonu şu anda Uniswap’ta 1,75 dolardan işlem görüyor.

 

u.today

binance.gif