• BITCOIN/TL
  558180,133
  % -6,38
 • ETHEREUM/TL
  37732
  % -5,63
 • RIPPLE/TL
  9.63
  % -9,00
 • BITCOIN CASH/TL
  5287.84,197
  % -9,92
 • LITECOIN/TL
  1729.36
  % -6,16
 • COSMOS/TL
  353.89
  % -11,07
 • CARDANO/TL
  18.53
  % -10,13
 • TETHER/TL
  9.48
  % -0,93

DeFi (Merkezi Olmayan Finans) Büyümeye Devam Ediyor

binance.gif

Merkezi olmayan finansın son aylarda katlanarak büyüdüğünü gördük ve DeFi protokollerindeki TVL (toplam değer kilitlendi) şimdi çene düşürücü bir 24 milyar dolar seviyesinde duruyor . Son aylarda sektörün patlayıcı büyümesine katkıda bulunan projeler arasında, kullanıcılarına stake etme, borç verme, sabit paralar, türevler, yönetişim, hibeler ve saklama dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi sunan topluluk tarafından yönetilen ve merkezi olmayan bir DeFi platformu olan MANTRA DAO yer almaktadır.

DeFi‘ de Hızlı Büyüme

Başarılı token lansmanının ardından , MANTRA DAO, Aralık ayı boyunca alanda gürültü yapmaya devam etti ve listeye BAND, LUNA ve KAVA gibi benzer ortaklıklar eklendiğini duyurdu. MANTRA DAO , DeFi’deki en heyecan verici projelerden bazılarıyla güçlerini birleştirmenin yanı sıra , MANTRA DAO topluluğunun ekosistemin çeşitli yönlerinde oy kullanmasına ve değişiklik önermesine olanak tanıyan yumuşak yönetişim de dahil olmak üzere çeşitli DeFi ürünlerinin piyasaya sürüldüğünü duyurmaya başladı.

Aralık ayında proje, sadece 2 ay önce tanıtılmasından bu yana MANTRA DAO staking platformunda 100 milyon OM tokeninin yerel olarak stake edilmesiyle özellikle kayda değer bir dönüm noktasına ulaştı . Topluluk, NFT platformu Rarible’da satılan 88 nadir MANTRA DAO NFT’den birine sahip olma fırsatı ile projenin başarısının ayrılmaz bir parçası olduğu için ödüllendirildi . Etkinlik 30 dakika içinde tükendi ve satışlardan elde edilen gelir topluluğa geri döndü.

Merkezi Olmayan Ödünç Verme

MANTRA DAO tarafından son haftalarda duyurulacak en heyecan verici özelliklerden biri, merkezi olmayan kredi protokolü ZENTEREST oldu. biri, platform kullanıcılarının kripto varlıklarını teminat olarak tedarik etmesini, ödünç almasını ve kullanmasını sağlayan aşırı teminatlı, para piyasası, borç verme protokolüdür.

ZENTEREST’in Beta sürümü, Aralık 2020’nin sonunda piyasaya sürüldü ve DeFi alanında popüler hale gelen iki iyi tasarlanmış ve başarılı borç verme protokolü olan hem Compound Finance hem de Cream.finance’in bir çatalı. Her iki protokolün en iyilerini kullanmasına rağmen, ZENTEREST, ödünç almak, borç vermek veya ikisini birleştirmek için kullanılabilecek kendi benzersiz listelenmiş varlık setine sahip olacaktır . MANTRA DAO yerel OM belirteci, ETH, wBTC, LINK, COMP, USDC, DAI, SNX, UNI, SUSHI, AAVE, LINK, YFI, 1INCH ve POLS, DSD, BONDLY, RSR gibi diğer küçük gelecek projeler dahil olmak üzere çeşitli varlıklar , ROYA, vb. Kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Bu, MANTRA DAO platformunda sunulması planlanan çeşitli borç verme ürünlerinden ilkidir ve ikincisi tescilli çok varlıklı CDP / stabilcoin olarak şekillenir. Merkezi olmayan bir kredi derecelendirme sistemi olan KARMA Protokolü üçüncü olacak ve bu ürünler bu yılın sırasıyla Q1 ve Q2’sinde piyasaya sürülecek.

“Kalabalığın bilgisinden ve bilgeliğinden” yararlanmak için geliştirilen MANTRA DAO şu anda Parity Substrate Builders Programındadır ve topluluğuna çeşitli DeFi ürünleri ve hizmetleri sunmanın yanı sıra, MANTRA DAO, BAND, Terra dahil olmak üzere çeşitli projeler için bir doğrulayıcıdır. , Matic, ATOM ve en son e-Money , para birimi destekli, teminatlandırılmış stablecoinler sunan bir platform.

MANTRA DAO şu ana kadar uzun bir yol haritasında özetlenen vaatleri başarıyla yerine getiriyor; Borç verme ürünlerinin piyasaya sürülmesi, platformun halihazırda gelişen topluluğu için bir başka kazançtır. DeFi’nin geleceği her zamankinden daha ümit verici görünürken, MANTRA DAO, güvenilir, kapsayıcı ve küresel olarak erişilebilir finansal ürünlere giden yolda sektörün başarı öykülerinden biri olmaya hazırlanıyor.

newsbtc

binance.gif