• BITCOIN/TL
  763649,214
  % 1,54
 • ETHEREUM/TL
  45329
  % -0,27
 • RIPPLE/TL
  14.69
  % 3,98
 • BITCOIN CASH/TL
  6386.5,217
  % 0,31
 • LITECOIN/TL
  1770.76
  % -1,73
 • COSMOS HUB/TL
  192.4
  % -1,64
 • CARDANO/TL
  7.16
  % 0,51
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,05

DC Comics Batman NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

binance.gif

En büyük ve en eski Amerikan çizgi roman şirketlerinden biri olan DC Comics, NFT endüstrisini yakından takip ediyor ve kendi koleksiyon ürünlerini piyasaya sürüyor.

DC Comics ve NFT koleksiyonları yaratmaya adanmış bir başlangıç ​​olan Veve arasındaki yakın tarihli bir ortaklık, Amerikan çizgi roman stüdyosunun ticaret stratejisinde yeni bir aşamanın başlangıcını işaret etti. Şirket , siyah ve beyaz renk şemasına sahip bir dijital Batman heykelleri koleksiyonunu duyurdu .

Koleksiyon 4 farklı tasarımdan oluşmaktadır. Her tasarımın sınırlı sayıda kopyası vardır, bu nedenle değerleri nadirliğine bağlı olarak değişir. En pahalı jeton – Nightwin’in dijital bir heykeli – 89,99 dolara mal oluyor ve 1.850 kopyadan oluşuyor.

Tüm jetonları satmak, DC Comics’i 1 milyon $ ‘ın biraz altında – tam olarak 996.304 $ – gelir getirecektir. İkincil piyasada, her bir jetonun değeri, özellikle NFT’lerin etrafındaki mevcut yutturmaca dikkate alındığında çok artabilir.

DC Comics’in ilgisi boşuna değil. Dijital koleksiyon dünyası büyük şirketlerin dikkatini çekiyor. Birçok UEFA kulübü tarafından benimsenen iş modellerinde , Sorare tarafından geliştirilen dijital kartlarla ve hatta “En İyi Atış” programıyla NBA tarafından geliştirilen iş modellerinde başarılı olduğunu kanıtladı. Aynı şekilde, Christie’nin müzayede evi, geçtiğimiz günlerde 69.3 milyon dolara tarihin en pahalı NFT’yi açık artırmaya çıkardı .

DC Comics’in pastanın dilimini istemesine şaşmamalı, özellikle de en karlı süper kahraman Batman için özel satış haklarına sahip olduğu düşünüldüğünde de şimdiye kadarki olan ve bazı NFT’lerin satıldığı sahip olduğu ve DC Comic’in cüzdanlarına sıfır dolarla satıldığı düşünüldüğünde.

Batman’i Toklaştırmayı Durdurun! Veya Başka…

Görünüşe göre DC Comics dişlerini çıkarıyor. Bir not sızdırılmış şirket DC Comics serisinin altında yayınlanan tüm karakterler için özel haklar sahibi olduğu yaratıcı ekibi uyardı nasıl gösterileri ve hiçbir havasında olduğunu (NFT şeklinde veya başka bir şekilde) olmadan herhangi bir yayın veya iş hamle iznini vermek için onların rızası.

“DC, hem NFT pazarı için özel olarak oluşturulan yeni sanatlar hem de DC’nin çizgi roman yayınları için oluşturulan orijinal dijital sanat dahil olmak üzere NFT’lerle orijinal DC dijital sanatının dağıtımı ve satışı için pazara girme fırsatlarını araştırıyor.

DC, NFT pazarının karmaşıklıklarını incelerken, hayranlar ve toplayıcılar da dahil olmak üzere ilgili tüm taraflar için makul ve adil bir çözüm üzerinde çalıştığımızdan, NFT’ler olsun veya olmasın, DC’nin fikri mülkiyetini içeren tüm dijital görüntülerin satış teklifini lütfen unutmayın. DC’nin yayınları için sunulması veya birinin DC ile sözleşmeye dayalı sözleşmesinin kapsamı dışında sunulması yasaktır. “

Göre Gizmodo , Delbo farklı DC Comics karakterlerini tasvir NFTlerin satışı şey stüdyo fazla $ 1.950.000 yapmıştır muhtemelen hiç gibi olacak. Ve merkezi olduğu kadar merkezi olmayan DC Comics, yakın gelecekte işler değişmezse, haklarını uygulamak için herhangi bir yasal çözüm arayabilir.

Sonuçta, blockchain dünyasında, herkes bir token’a sahip olabilir … ancak jeton bir DC Comics ürününü temsil ediyorsa, yasal / yargı dünyasında, stüdyonun farklı bir vizyonu olabilir.

cryptopotato

binance.gif