• BITCOIN/TL
  563657,691
  % -1,08
 • ETHEREUM/TL
  36198
  % 1,32
 • RIPPLE/TL
  10.7
  % 1,73
 • BITCOIN CASH/TL
  5928.36,300
  % 1,95
 • LITECOIN/TL
  1747.46
  % -1,54
 • COSMOS/TL
  315.29
  % 2,64
 • CARDANO/TL
  20.48
  % -1,15
 • TETHER/TL
  9.29
  % -0,34

DBS Bank’ın Aracılık Kolu, Kripto Para Birimi Hizmetleri Sağlamak İçin Yeşil Işık Yaktı

binance.gif

Singapur Para Otoritesi (MAS), DBS Bank’ın aracılık markası olan DBS Vickers’ın dijital ödeme jetonları için alım satım hizmetleri sunmasını sağladı. Girişim, müşterilerin kripto para birimleriyle ilgilenme konusundaki artan iştahını karşılayacaktır.

DBS Müşterileri için Kripto Fırsatları

Yakın tarihli bir rapora göre , menkul kıymetler ve türev aracı kurumu DBS Vickers, müşterilerine sanal varlık hizmetleri sunmak için Singapur Para Otoritesinden yeşil ışık aldı. MAS, hareketi resmi olarak onayladıktan sonra, finansal kurum, şirketlerin ve varlık yöneticilerinin DBS Digital Exchange’de (DDEx) dijital ödeme jetonları ile ticaret yapmasına izin verecek.

DBS Group’un sermaye piyasaları başkanı Eng-Kwok Seat Moey, kuruluşun müşterilerinin son zamanlarda kripto para birimiyle ilgili fırsatlar için artan bir talep gösterdiğini belirtti. Firmanın operasyonel tabanını genişletmeye hazır olduğunu belirtti:

“Yıl sonuna kadar yatırımcı tabanımızı ikiye katlayacağımızdan eminiz. Bu, dijital varlık değer zinciri genelinde, özellikle menkul kıymet token teklifleri (STO’lar) şeklinde entegre çözümler sağlama yeteneğimiz için iyiye işaret ediyor ve DBS’nin anlaşma oluşturma konusundaki uzmanlığından tokenleştirme, listeleme, dağıtım, ticaret ve saklamaya kadar yararlanıyor.”

Üst düzey yönetici, Singapur’un Asya bölgesinde bir kripto lideri olma hedefini vurguladı. Bununla birlikte, DBS’nin manevrasının şehir devleti için faydalı olacağına dair umutlarını artırdı:

“Bu, Singapur’un Asya’da bir dijital varlık merkezi olma emellerine katkıda bulunacak.”

Rapora göre, Haziran 2021’e kadar yaklaşık 400 yatırımcı DDEx’in ticaret ağına katıldı. Bunun üzerine, DBS’nin saklama hizmetlerinde 130 milyon doların üzerinde kripto para birimi var.

Singapurlular Sanal Varlıklara Meraklı

Yakın tarihli bir ankete göre , Singapurluların neredeyse yarısı dijital para birimlerine sahip olduklarını söylerken (%43), %46’sı gelecek yıl içinde bir miktar satın alacaklarını belirtti.

Daha yakından bakıldığında, sonuçlar, genç nesillerin %66’sının hodler olduğunu yanıtladığı için bitcoin ve altcoinlerin büyük savunucuları olduğunu gösterdi. Aynı zamanda, yaşlı vatandaşların kripto pazarına girme olasılığı daha düşüktür.

Singapur’daki dijital varlıkların kitlesel farkındalığı da yüksek seviyelerde. Katılımcıların %93’ü, tartışmasız bir şekilde ilk sıraya yerleştiren BTC’yi duyduklarını söyledi. %40’ı birincil kripto para birimini “yatırım varlığı” olarak tanımlarken, %25’i “dijital altın” ve “değer deposu” olduğunu savundu.

cryptopotato

binance.gif