• BITCOIN/TL
  595526,601
  % -3,12
 • ETHEREUM/TL
  39925
  % -1,31
 • RIPPLE/TL
  10.63
  % -0,35
 • BITCOIN CASH/TL
  5930.63,298
  % -2,12
 • LITECOIN/TL
  1857.62
  % -2,19
 • COSMOS/TL
  347.2
  % 1,66
 • CARDANO/TL
  20.71
  % -1,55
 • TETHER/TL
  9.49
  % -2,99

Crypto Trader, Altcoin Sezonunun Geldiğini ve Patlayabilecek 10 Projeyi Açıklıyor

binance.gif


Kripto etkileyicisi ve tüccar Tyler Swope, mevcut altcoin döngüsünde patlama potansiyeli olan on radar altı projeyi belirtiyor.

Swope’un listesinde birinci sırada, ticaret hacminde on milyonlarca dolar toplayan iki katmanlı bir finansal ürüne ev sahipliği yaptığını söylediği blockchain ölçeklenebilirlik platformu Matic Network (MATIC) bulunuyor.

“Matic’te, Polymarket olduğunu görebildiğimiz için web sitelerinde listelenen bir numaralı DApp. Bu, gerçek dünya olayları için tahmin piyasaları ve Matic’in ikinci katmanında yayına girdi… Polymarket’teki tüm açık pazarlar arasında, işlem hacminde yaklaşık 32 milyon dolara denk geliyor. Ekim lansmanından bu yana çözülenlerin yaklaşık 22 milyon doları. Yani dört ay önce lansmanından bu yana yaklaşık 54 milyon dolar. “

İkincisi sırada ise, ödemeleri güçlendirmek için bir stablecoin kullanan merkezi olmayan bir platform olan xDai yer alıyor. Swope, xDai’nin bir finans ürününü Perpetual Protocol’de barındırdığını ve bunun işlem hacminde yüz milyonlarca dolar bastığını belirtti.

“Merkezi olmayan sürekli sözleşmelerdir. Şimdi Perp için ana ağ, sadece üç hafta önce başlatıldı… Sadece iki gün içinde, 4 ve 3 Ocak’ta tek başına 29 milyon dolar ve lansmanından bu yana günün geri kalanında yaklaşık 80 milyon dolar kazandı. Bu 4 Ocak itibariyle yaklaşık 110 milyon dolar. “

Swope’un radarındaki üçüncü bir başka proje de PowerPool (CVP). Listeyi yönetişim belirteçlerini havuzlama protokolü oluştururken, kripto etkileyicisi PowerPool’un ikinci katman entegrasyonlarının henüz tamamlanmadığını vurguluyor.

Dördüncüsü, Swope’un Matic’in Polymarket’ine karşı rekabet edecek bir ürün olan Omen’i inşa ettiğini söylediği tahmin pazarı platformu Gnosis. Ancak, tüccar, Omen’in yapması gereken çok şey olduğunu vurguluyor.

Henüz Polymarket değil. Lansmanından bu yana toplam hacmi yalnızca 6 milyon doların üzerinde çıktı. “

Swope aynı zamanda, Ethereum’un zincir dışı sözleşme yürütme gibi hesaplamaları devrederken sıkıştırılmış işlemleri zincirde tutmasını sağlayan bir ölçeklendirme yöntemi olan, toparlamaları kullanarak Ethereum blok zincirinde daha ucuz ve daha hızlı işlemler gerçekleştirmeyi amaçlayan bir proje olan Optimism’e de bakıyor. .

Swope’un takip ettiği bir diğer proje, protokolün ana ağa kendi toplamasını koymasının ardından Fuel Labs.

“Şu anda yalnızca token transferlerini ve takasları destekliyor, karmaşık akıllı sözleşmeler yok, ancak Optimism PBC gibi, yakında bunları barındırmak için diyorlar.”

Swope, Arbitrum’un ilerleyişini de izliyor. Projenin İyimserlik ve Yakıt Laboratuvarlarından tam anlamıyla uygulanmaya daha yakın olduğunu söylüyor.

Swope’un takip ettiği son üç proje, Ethereum’daki bloğu kaydetmek ve doğrulamak için sıfır bilgi kanıtı yaklaşımını kullanırken tek bir transferde yüzlerce transferi bir araya getiren katman-iki çözümler olan zk toplamalarını kullanan protokollerdir. Swope, zk toplamalarına dayanan önde gelen projelerin Loopring, Starkware ve Matter Labs olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, tüccar, bazı özelliklerden yoksun oldukları için protokollerin hala geliştirilme aşamasında olduğunu söylüyor.

“Loopring, ana ağda onlarınkiyle birlikte ilerliyor ama yine de bu sadece token alışverişleri için ve akıllı sözleşmelerin dolu sepeti için değil. Sonra zk ile, ayrıca ERC20’yi, NFT’leri (değiştirilemeyen belirteçler) ve ERC721’leri ölçeklendirecek olan Starkware var. 2 Aralık’ta 2.0 StarkEx ile canlı yayına girdiler ama bu da akıllı sözleşmelerle dolu bir sepet değil …

Ancak akıllı sözleşmelerin zk toplama hedefi ile birlikte en uzak olanı, geçen yılın Ekim ayında piyasaya sürülen bir testnet ve Curve’ye sahip oldukları için zksync ile Matter Labs. Ancak o zamandan beri, Curve’un ana ağ aktarımı hakkında henüz bir şey söylemeden sessiz kaldı. “

dailyhodl

binance.gif