• BITCOIN/TL
  1144187,579
  % 0,79
 • ETHEREUM/TL
  62690
  % 0,85
 • RIPPLE/TL
  17.93
  % 0,31
 • BITCOIN CASH/TL
  6568.73,705
  % 0,10
 • LITECOIN/TL
  2074.61
  % -0,47
 • COSMOS HUB/TL
  272.93
  % -1,77
 • CARDANO/TL
  11.27
  % -0,54
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,01

CoinJar ve Mastercard, Avustralya’nın İlk Kripto Kartını Başlattı

binance.gif

Avustralya’nın önde gelen kripto para borsası CoinJar, dijital varlık hizmetlerini ana akım kullanıcılar için erişilebilir kılmak için yeni bir ön ödemeli kart başlatmak için ödeme işleme devi Mastercard ile yakın zamanda ortaklık kurdu.

CoinJar Kripto Kartı Başlattı

Salı günü yayınlanan resmi bir blog gönderisinde borsa, yeni CoinJar kartının, Mastercard’ın kabul edildiği her yerde kullanıcıların kripto varlıklarıyla alışveriş yapmalarına izin vereceğini açıkladı .

Bu girişim, Avustralyalıların kripto paralarını ödeme yapmadan önce fiat’a çevirmek zorunda kalmadan harcamalarını sağlayacak. CoinJar kartı ile, kullanıcıların sadece ödeme yapmak istedikleri kripto para birimini seçmeleri gerekecek ve bu kripto para işlemi yapmadan önce otomatik olarak Avustralya dolarına çevrilecek.

Ek olarak, kripto borsası, kullanıcılara ücretsiz aktivasyon, sıfır aylık ücret ve ödüller dahil olmak üzere yeni karta bağlı birkaç başka avantaj vaat etti.

Borsa, “CoinJar Card’ı etkinleştirmek ücretsizdir, aylık ücreti yoktur ve %1’lik düşük bir işlem ücreti vardır – her harcadığınızda size CoinJar Ödülleri olarak geri döner” dedi. 

Kart, Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi en iyi paralar dahil olmak üzere 30 farklı kripto para birimi için destek sağlar. Duyuruya göre CoinJar kartı, Apple Pay ve Google Pay entegrasyonu da dahil olmak üzere hem dijital hem de fiziksel formlarda kullanıcılara sunulacak.

Şirket, müşterilerin kartlarını CoinJar uygulamasının en son sürümü aracılığıyla alabileceklerini ve Hizmet Şartlarını “CoinJar Kartı ve yeni bir şikayet süreci” içerecek şekilde güncellediklerini de sözlerine ekledi.

Mastercard Kriptoya Daha Fazla Girişim Yapıyor

Mastercard son zamanlarda kripto alanında çok aktif ve dijital varlık işlemlerini basitleştirmeye yardımcı olmak ve kullanıcılarına hızla büyüyen pazara maruz kalmalarını sağlamak için çeşitli işletmelerle ortaklık kurdu.

Geçen ay, önde gelen ödeme işlemcisi , inovasyonu geliştirmek ve benimsemeyi artırmak amacıyla kripto ve blok zinciri şirketleri için yeni bir Başlangıç ​​Yolu başlangıç ​​katılım programı duyurdu .

Şirketin CEO’su varlık sınıfının burada kalacağı konusunda iyimser olduğundan ve geçen Cuma günü yapılan bir kazanç çağrısı sırasında şirketin “kripto alanında olması gerektiği” yorumunu yaptığı için Mastercard sektördeki yerini derinleştirmeyi umuyor .

Kripto Kartlarının Yükselişi 

Daha fazla işletme bu tür yenilikleri başlatmak için Visa ve Mastercard ile ortak olmaya devam ettikçe, kripto para kartları hızla sektörde norm haline geliyor.

Aralık 2020’de Visa, İsrail’in itibari paraya dayalı kripto çözümleri sağlayıcısı Simplex’in banka kartı çıkarmasını onayladı ve böylece Visa ağındaki 60 milyondan fazla tüccarın dijital varlık riskine maruz kalmasına izin verdi.

Daha önce Nisan ayında, Mastercard için ABD merkezli değişimi İkizler ile ortaklık dışarı rulo Bitcoin kullanıcılara ödüllendiren bir kredi kartı. 

cryptopotato

binance.gif