• BITCOIN/TL
  1088759,111
  % -0,34
 • ETHEREUM/TL
  58851
  % 0,23
 • RIPPLE/TL
  17.42
  % -0,65
 • BITCOIN CASH/TL
  6419.94,351
  % -0,22
 • LITECOIN/TL
  2004.5
  % -0,32
 • COSMOS HUB/TL
  268.83
  % 2,63
 • CARDANO/TL
  10.83
  % -1,37
 • TETHER/TL
  28.89
  % -0,14

Coinbase’ye USDC Balinaları Büyük Para Yatırırken, Kurumsal Yatırımcılar ise BTC’ye yöneliyor

binance.gif

Bitcoin 19 Aralıkta yaptığı 24 bin dolarlık büyük ralliden sonra şu an durağan seyrediyor ve 23.500 dolar seviyelerinde hareket ediyor.

Kripto analisti olan King Young Ju Coinbase borsasında büyük balinaların yüksek miktarlarda para yatırdıklarını ve bunun Bitcoin BTC fiyatını daha da yükselttiğini söyledi.

”Sanırım $ USDC balinaları coinbase de Nasıl oynanacağını biliyor. Bu balinalar Coinbase’e her yatırıldığında, $ BTC fiyatı muhtemelen yükselecek. Son zamanlarda USDC balinalarından gelen mevduatlar var. Bence bu yükseliş sinyallerinden biri olabilir.”

King Young Ju, 2020 ortasından itibaren Coinbase’nin çok sayıda OTC anlaşması yaptığını ve bunların çoğunun kurumsal bireyler ve yüksek net bireyler tarafından yapıldığını belirtti.

”2020 ortalarından beri CoinBase kurumsal yatırımcılarla birçok OTC anlaşması yapmıştır. Ve sanırım bu yasal yatırımcılardan bazıları Coinbase destekli stabil coin $ USDC kullanıyor.”

8 Aralık tarihi itibariyle Ki-Young Ju , birkaç zincir üstü göstergenin OTC anlaşmalarını tahmin etmemizi nasıl sağladığını Coinbase’de 6000-8000 BTC civarında büyük BTC çıkışlarına bağlıyor ve bunun genellikle kriptoların soğuk cüzdanlara gitmesine neden olduğunu söylüyor.

King Young Ju;

“Coinbase, önemli miktarda Bitcoin’i diğer soğuk cüzdanlara aktarırsa, bu OTC işlemlerini gösterir”

Diğer zincir içi göstergelere dikkat çeken analist bunun OTC anlaşmalarını belirlemeye nasıl yardımcı olduğunu açıklıyor.

”Kurumsal yatırımcılar tarafından kaputun altındaki OTC işlem hacmini asla bilmiyoruz, ancak OTC işlemlerini tahmin etmek için zincir içi göstergeler var. Ve bu göstergelere göre, büyük OTC anlaşmaları hala devam ediyor. Potansiyel olarak bu kurumlar BTC almaya devam ediyor.”

OTC anlaşmalarını anlamanın bir diğer yolu da token transferidir bunun için şu açıklamayı yapıyor.

“Aktarılan Jetonlar, ağ üzerinde aktarılan Bitcoin sayısıdır. Bu değer yükselirse ve tüm borsalar için fon akış oranı düşerse, bu büyük OTC anlaşmalarının devam ettiği anlamına gelir ”.

binance.gif