• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Coinbase’in kripto riskleriyle ilgili en büyük endişeleri

binance.gif

Coinbase, son birkaç gündür kripto piyasasının büyük hikayesi oldu ve her yerde göz kamaştıran doğrudan listeleme yoluyla halka açıldı. Aslında Coinbase, sektörün hızla büyüyen büyümesini temsil eden halka açılan ilk büyük kripto para şirketidir. Bununla birlikte, etrafta çok fazla iyimserlik olsa da, insanlar CoinShares’in Meltem Demirors’larından biri olmasıyla birlikte bazı altta yatan riskleri de vurguladılar .

Yakın tarihli bir röportajda Coinbase CEO’su Brian Armstrong da konuyla ilgili görüş bildirdi ve yönetici, bugün kripto para birimleri ve ilgili kuruluşlar için en büyük risklerden ikisinin siber güvenlik ve düzenlemeler olduğunu belirtti.

Bu ilginç bir bakış açısı, özellikle de Coinbase’in karşı karşıya olduğu inceleme seviyesi, insanlar gelişen işi anlamaya çalışırken zamanla artabilir. Ve bu nedenle, sektörün düzenlenmesi, pazar için en büyük risklerden biridir, “tam da siber güvenlik ile birlikte” olan bir risktir.

Aslında, Coinbase’in dijital para birimlerini yöneten çevrimiçi bir platform olduğu göz önüne alındığında, şirket S-1 dosyalamasında siber saldırıları şirket için bir risk faktörü olarak açıkça listelemişti .

Yöneticiler bir sonraki adımda düzenlemeler hakkında konuşurken, Coinbase’in ABD’li kanun yapıcılarla bu endüstriyi ve bu şirketi en iyi şekilde nasıl inşa edebileceğimizi “çok mutlu ettiğini” sözlerine ekledi. Dahası, potansiyel düzenleme konusunda Armstrong şunları söyledi:

“Kurallara göre oynadığımız için çok heyecanlı ve mutluyuz ve temel olarak şunu soruyoruz, hey, en azından geleneksel finansal hizmetlerle bu seviyedeki oyun sahasında muamele görmek istiyoruz ve hiçbir şekilde cezalandırılmamalıyız. kripto alanında olmak. “

Bu çok geçerli bir nokta, özellikle kripto para birimleri hakkında pek çok yanlış kanı olduğu için.

Örneğin, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, terörizmin finansmanı, saadet zinciri, yasadışı mallar satın alma ve aradaki her şey için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kullanım iddialarını defalarca özetledi . Anlaşılır bir şekilde, Hazine’nin FinCEN departmanı oldukça kısıtlayıcı yasalar önerdi , ancak bunlar süresiz olarak ertelendi.

Son olarak, görüşmeci CEO’ya da sordu – NFT’ler hakkındaki aldatmaca hakkında ne düşünüyorsunuz?

NFT hayranı olan Kurucu Ortak, şöyle cevap verdi:

Bence bu internet gibi olacak… veya moda. Periyodik olarak gerçekleşen yeni bir trend var ve NFT’ler en yenisidir. ”

ambcrypto

binance.gif