• BITCOIN/TL
  736965,358
  % -0,22
 • ETHEREUM/TL
  45715
  % 0,88
 • RIPPLE/TL
  14.13
  % 0,83
 • BITCOIN CASH/TL
  6385.37,583
  % -1,12
 • LITECOIN/TL
  1791.91
  % 0,48
 • COSMOS HUB/TL
  194.44
  % 0,06
 • CARDANO/TL
  6.84
  % -0,32
 • TETHER/TL
  27.4
  % -0,08

Coinbase Üst Yönetimi, NASDAQ Listesinden Hemen Sonra Tüm COIN’leri Sattı. Bu ne anlama geliyor?

binance.gif

ABD’de listelenen hisse senetlerinin büyük ölçekli içeriden bilgi ticaretini izleyen otomatik bir gösterge paneli olan Open Insider, Coinbase‘in üst düzey yöneticilerinin, NASDAQ’da COIN ticareti başladıktan hemen sonra kar almaya karar verdiğini gösterdi.

Yöneticiler ve yatırımcılar tarafından toplu halde satılan COIN hisseleri

Open Insider’ın verilerine göre, önde gelen ABD kripto borsasının arkasındaki şirket olan Coinbase Global Inc.’in tüm üst düzey yöneticileri ve bazı yatırımcıları, COIN çantalarının çoğunu sattı. Bu dramatik satışların toplam miktarı 5 milyar dolara yaklaşıyor.

Coinbase üst yönetimi toplu paralar satıyor

Yani Coinbase CEO’su Brian Armstrong, hisselerinin yüzde 71’ini COIN başına 389 dolardan veya 291 milyon dolardan fazla sattı. Borsanın CFO’su Alesia Haas, kendisine en çok güvenen satıcıydı: 100 milyon dolara tüm hisselerinden kurtuldu.

Başka bir Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam, net 112 milyon dolarlık üç satış grubu olduğunu bildirdi. Şirket başkanı Emilie Choi, çantalarını gülünç derecede yüksek olan 403 $ ‘dan, ya da tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece yüzde 4 daha az olarak nakde çevirmeyi başardı.

Andreesen Horowitz ve Union Square Ventures gibi bazı yatırımcılar da büyük satışlar bildirdi. Tüm işlemler 14 Nisan 2021’de – COIN ticaretinin başladığı gün – kapatıldı. Bununla birlikte, yöneticiler ve yatırımcılar COIN’i yalnızca birkaç saat tuttu.

Basında, COIN 342 $ olarak değerlendirilirken, Cuma günü tüm zamanların en düşük seviyesi 320 $ civarında kaydedildi.

Bitcoin (BTC) 51.000 Doların Altına Düşüyor: Suçlu Coinbase mi?

Coinbase yetkilileri tarafından yapılan büyük satışlar, 17 Nisan’dan beri Crypto Twitter’da aktif olarak tartışılıyor. Daha sonra, 18 Nisan UTC sabahın erken saatlerinde, Bitcoin’in (BTC) ani çöküşü rallisinin son üç haftasını sildi.

Çinli gazeteci içeriden Colin Wu, Coinbase haberlerini, bir Türk kripto yasağı ve ABD’deki kripto borsalarına karşı Hazine tarafından başlatıldığı iddia edilen bir soruşturmanın yanı sıra Bitcoin’in (BTC) fiyat düşüşü için potansiyel bir katalizör olarak nitelendirdi.

Bitcoin kötü haber üzerine 51 bin dolara düştü

Bu arada, çift haneli fiyat düşüşünün bir başka olası nedeni, BTC hashrate’in anlamlı bir kısmından sorumlu olan Çin’in Sincan eyaletindeki elektrik kesintisidir.

BTC hashrate düşüşleri

Elektrikle ilgili sorunlar nedeniyle, Bitcoin (BTC) hashrate yüzde 40 düştü ve saniyede 120 Exahash’a düştü.

Özetle, COIN satışının bugünün kripto katliamının arkasındaki tek faktör olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Ayrıca, Coinbase’in üst düzey görevlileri, projelerinin geleceğine olan güvenlerini kaybetmiş gibi görünmüyor.

Büyük olasılıkla, sadece COIN listesindeki muazzam yutturmaca arasından seçim yapmaya ve kripto yükselişinin aşırı ısınmış bir aşamasında güvenli tarafta kalmaya karar verdiler.

u.today

binance.gif