• BITCOIN/TL
  1096144,623
  % -0,48
 • ETHEREUM/TL
  59001
  % -1,03
 • RIPPLE/TL
  17.63
  % -0,26
 • BITCOIN CASH/TL
  6476.84,697
  % 0,38
 • LITECOIN/TL
  2022.2
  % 0,35
 • COSMOS HUB/TL
  266.24
  % -0,82
 • CARDANO/TL
  11.18
  % 0,11
 • TETHER/TL
  28.93
  % -0,01

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Dünyanın En Zengin 500 Kişisi Arasına Girdi

binance.gif

Yaklaşan Coinbase’in Nasdaq listesi, kripto para birimlerini ana akım haline getirmeye yardımcı olacak dünyanın en büyük listelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Coinbase CEO Brian Armstrong Bloomberg’in Milyarder Endeksi’ne göre, yaklaşık 15 milyar dolarlık net servetle dünyanın en zengin 500 insanı arasına giren dünyanın en zengin adamlarından biri haline geldi.

Armstrong’a 2020’de tazminat olarak 60 milyon dolar ödendi. Ancak, net değerini artıran ve onu milyarder yapan şey, şirketi yakın zamanda dosyalanmış Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile (SEC) doğrudan listeleme için Nasdaq.

Coinbase CEO’su Armstrong Diğer CEO’ları Geçti

Servet endeksi tahminleri Armstrong’un artık diğer ünlü CEO’lardan daha zengin olduğunu gösteriyor.

Armstrong’un fonları çoğunlukla kripto varlıklarda tutulur, bu nedenle net değeri kripto piyasasının doğasında olan dalgalanmaya tabidir. CEO, piyasadaki fiyat dalgalanmalarına bağlı olarak şu anda 7 ila 15 milyar dolar arasında bir değere sahip. Ancak bu, dünyanın en zengin adamlarından biri olarak görülmek için yeterlidir.

Coinbase’in Nasdaq Listesi

Coinbase’in Nasdaq listesi, dünyanın en büyüklerinden biri olarak kabul ediliyor ve kripto para birimlerini tekrar ana akım haline getiriyor. Bloomberg’e göre, şirket 100 milyar doların üzerinde değer kazandı ve bunu yakın zamanda özel hisseler izledi. SEC dosyasında yer alan bir notta Armstrong şunları söyledi:

“Ticaret ve spekülasyon, tıpkı insanların internetin ilk günlerinde alan adı satın almak için acele etmeleri gibi, kripto para biriminde ilk büyük kullanım durumlarıydı. Ancak şimdi kripto para biriminin çok daha önemli bir şeye dönüştüğünü görüyoruz. “

Coinbase, 2019’da önemli kayıplar görürken, 2020’de kriptolara olan talebin dijital varlıklar için daha fazla kurumsal talep düşünmeye başladığında toparlandı. Ağustos 2020’de,Paypal kripto para biriminin gözetimine izin vermeye karar verdi ve diğer şirketler yakında kripto varlıklarını benimsemeye başlayacaktı. Coinbase’in kullanıcı tabanı ve işlem hacimleri bu şekilde yıl sonuna kadar önemli ölçüde arttı.

Şirket, şu anda veritabanında 40 milyondan fazla aktif tüccar bulundurduğunu açıkladı. Kripto talebi önemli ölçüde arttı ve şirket, geçen Aralık ayında işlem hacminde en az 456 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi.

Coinbase, o zamandan beri en büyük listelerden biri haline gelebilir Facebook IncIPO. Buna göre Coinbase geçen yıl 322 milyon dolarlık net gelire ulaştı. Aynı şekilde şirket, neredeyse 30,4 milyon dolar kaybettiği 2019 yılına göre önemli bir büyüme olan 1,3 milyar dolarlık toplam geliri kilitlediğini bildirdi.

coinspeaker

binance.gif