• BITCOIN/TL
  1088640,609
  % -0,05
 • ETHEREUM/TL
  58964
  % 0,68
 • RIPPLE/TL
  17.46
  % -0,50
 • BITCOIN CASH/TL
  6385.76,550
  % -0,90
 • LITECOIN/TL
  2000.35
  % -0,61
 • COSMOS HUB/TL
  267.25
  % 0,78
 • CARDANO/TL
  10.81
  % -2,31
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,21

CNBC’den Brian Kelly: Piyasa Bitcoin’in Temellerini ‘Yanlış Fiyatlandırıyor’

binance.gif


1 Haziran Salı günü, hedge fon yöneticisi ve CNBC’ye katkıda bulunan Brian Kelly (diğer adıyla “BK”), piyasanın neden Bitcoin‘in temellerini yanlış yerleştirdiğini ve bunun nasıl yukarı yönlü büyük bir kırılmaya yol açabileceğini açıkladı.

CNBC web sitesindeki biyografisine göre  Kelly, “dijital para birimlerine yatırım yapmak da dahil olmak üzere küresel makro ve para birimi yatırımına” odaklanan bir varlık yönetimi şirketi olan BKCM LLC’nin kurucusu ve CEO’su  . Ayrıca, BKCM Digital Asset Fund ve REX BKCM Blockchain ETF’nin portföy yöneticisidir.

Kelly ayrıca  “The Bitcoin Big Bang: How Alternative Currencies Are About the World Change” (Wiley tarafından Kasım 2014’te yayınlanan) kitabının da yazarıdır  .

Kelly’nin Bitcoin hakkındaki en son yorumları, Bitcoin’in 36.165 dolar civarında işlem gördüğü bir zamanda CNBC’nin “ Hızlı Para ” programının Salı günkü bölümünde yapıldı .

Kelly, Bitcoin’in zaten dibe vurduğuna ya da dibe çok yakın olduğuna inanıyor gibi görünüyor:

“ Bitcoin’e baktığınızda, her şey ağ etkisi ve gerçekten de adres büyümesi ile ilgili. Dolayısıyla, kripto parayı yönetirken baktığım temel ölçütlerden biri, adreslerin ne kadar hızlı büyüdüğüne karşı pazarın adreslerin büyümesini beklediği şeydir. Yani, şu anda getirdiğim grafiklerde baktığımız şey, adres büyümesi temelde düz ama pazar, adres büyümesinde neredeyse %20’lik bir düşüş yaşayacağımıza eğilimli.

“ Mart 2020’den bu yana bu tür bir fark görmedik ve genellikle Bitcoin bu kadar yanlış fiyatlandığında, bu dibe vurma sürecinin işaretidir. Ve böylece, büyük bir ayrışma yaşadığımız 2020 yılının Mart ayına bakıyoruz; o zaman Bitcoin 3.500 dolardı ve 60.000 dolara yükseldi. Burada, Bitcoin’in dibe vurmaya çalıştığı gibi görünen durumla tamamen aynı türde bir duruma bakıyoruz. Piyasa, Bitcoin’in altında yatan temellerde neler olup bittiğini yanlış fiyatlıyor. 

Şöyle devam etti:

“ Ben şahsen bu ay fonumuza ekledim çünkü bence bu çok büyük bir fırsat. Bir fonda uzuyoruz ve uzuyoruz… Bitcoin çok momentum odaklı. Yani, şimdi, burada bir miktar fiyat takibi görmemiz ve bu ivmeyi devam ettirmemiz gerekiyor, ama bana göre hikaye bir parça değişmedi. Kurumsal kabul alıyoruz, enflasyonist bir hedge olarak alıyoruz ve düzenleyici açıdan, düzenlemeyi sulandırıyoruz. Yasak olmayacak; onu kümeye taşımaktan bahsediyoruz. Bunların hepsi benim için olumlu şeyler ve bana göre bu yanlış yerleştirmeye yansıyor. 

cryptoglobe

 

binance.gif