• BITCOIN/TL
  765286,173
  % 1,32
 • ETHEREUM/TL
  45393
  % -0,52
 • RIPPLE/TL
  14.67
  % -1,22
 • BITCOIN CASH/TL
  6432.72,310
  % 1,67
 • LITECOIN/TL
  1774.59
  % -1,58
 • COSMOS HUB/TL
  191.63
  % -1,43
 • CARDANO/TL
  7.13
  % -0,81
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,00

CNBC’de Yapılan Açıklama: Bitcoin Olmasaydı Altın 3 Bin Dolar Olurdu

binance.gif

Bitcoin , her yerdeki medya kuruluşlarında sola ve sağa manşetlerde bulunuyor, ancak hiçbiri CNBC kadar değil. Saygın bir gazeteciye göre, CNBC’deki bir segmentte, altının Bitcoin olmasaydı ons başına 3.000 dolardan işlem göreceği söylendi.

İşte bu ifadenin muhtemelen doğru olmasının ve kripto para biriminin neden yaşlanan parlak kayadan pazar payını almaya devam edeceği.

Altın BTC Olmasaydı 3 Bin Dolardan İşlem Yapardı

Dijital anlatı bir cazibe gibi çalıştı ve Bitcoin artık enflasyona dayanıklı bir yere park etmek isteyen herhangi bir sermayeyi çalıyor.

Altın geleneksel olarak bu amaca hizmet etti ve ekonomi ilk kez ince buz üzerinde işlemeye başladığında, bir zamanlar “standart” olan asırlık varlık yeniden yükselişe geçti.

Altın sonunda boğa piyasasının zirvesinde onsu 2.000 dolardan fazlaya ulaştı. Doğal kar alımı, ons başına fiyatın geri çekilmesine neden oldu, ancak bir adım daha yükseğe çıkmak yerine, altına çok uygun sermaye Bitcoin’e girdi.

Bugün CNBC’de duyulan bir açıklamaya göre, Bitcoin var olduğu ve kıt kripto para birimine altın yerine para aktığı için, altının ons başına 3.000 dolardan işlem görmesini engelledi.


Açıklama, altının fiyat takdiri eksikliğinin suçlusu olarak Bitcoin’i suçlayan bir tweet’te paylaşıldı.

Bitcoin Metalleri Nasıl Daha Az Değerli Gösterir?

Neyse ki grafikler yalan söylemez ve altını Bitcoin ile karşılaştırmak kesinlikle altının zirveye ulaştığı zaman ile kripto para biriminin gerçekten yükseldiği zaman arasında bir ilişki olduğunu gösterir.

Değişiklik, altının zirveye çıkmasından birkaç gün sonra gerçekleşti ve halka açık şirketler, şirket rezervlerine eklemek için BTC almaya başladı.


Bu eğilim şimdi Tesla’nın beğenilerine kadar genişledi ve daha fazla şirketin bu davayı takip etmesi bekleniyor ve Bitcoin’in fiyat değerlenmesinden sorumlu olabilir.

Ancak diğer nedenler, şüphesiz hedge fonlardan ve diğer yatırımcılardan altın çıkışlarından kaynaklanıyor. Perakende bile artık kriptoya geri dönüyor, ancak BTC başına fiyat ortalama bir kişi için ulaşılamaz hale geldikçe altcoinlere daha çok odaklanıyor.

Ancak altına dönüşmüş olabilecek sermayenin bir kısmını emen altcoinler bile, sonuçta Bitcoin’in işi. Piyasanın geri kalanının var olduğu ilk kripto para biriminden kaynaklanıyor ve CNBC’de yapılan açıklamaya göre, 3.000 doları bırakın, 2.000 doların altındaki altın ticaretinden sorumlu .

newsbtc

binance.gif