• BITCOIN/TL
  566567,394
  % -0,20
 • ETHEREUM/TL
  35641
  % -0,38
 • RIPPLE/TL
  10.59
  % -0,04
 • BITCOIN CASH/TL
  5841.27,230
  % 0,83
 • LITECOIN/TL
  1735.57
  % -1,33
 • COSMOS/TL
  308.81
  % 0,71
 • CARDANO/TL
  20.31
  % -1,21
 • TETHER/TL
  9.3
  % 0,35

Citi, CME’de Bitcoin Vadeli İşlemleri Ticaretine Başlamak İçin Düzenleyici Onayı Bekliyor

binance.gif

ABD’li çok uluslu yatırım bankacılığı devi Citigroup’un, kurumsal müşterilerinden BTC’ye artan bir ilgiye tanık olduğunu belirterek bitcoin vadeli işlemleri yapmayı düşündüğü bildiriliyor.

CME, CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Ticareti Yapmak İstiyor

CoinDesk tarafından 24 Ağustos 2021 Salı günü yayınlanan bir rapora göre, banka içindeki isimsiz bir kaynak, Citi’nin Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) bitcoin vadeli işlemlerine başlamak için düzenleyici yeşil ışık almaya çalıştığını açıkladı.

Citi sözcüsünün medya kuruluşuna gönderdiği e-posta yoluyla yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Düzenleyici çerçeveler, denetim beklentileri ve diğer faktörlerle ilgili birçok soru göz önüne alındığında, yaklaşımımız konusunda çok düşünceliyiz. Şu anda, güçlü düzenleyici çerçeveler altında faaliyet gösteren bazı kurumsal müşterilerimiz için vadeli işlemler gibi ürünler düşünüyoruz.”

Konuya aşina olan başka bir kişiye göre, yatırım bankası BTC vadeli işlemleri yapmak istemenin yanı sıra şu anda Londra merkezli bir kripto para birimi ekibinin parçası olmaları için insanları işe alıyor. Ayrıca, isimsiz kaynak, düzenleyicilerin bitcoin vadeli işlemleri için onay vereceği ve daha sonra bitcoin borsasında işlem gören tahviller (ETN’ler) için düzenleyici bir onay alacağı konusunda iyimser.

Bu arada Wall Street bankacılık devi, en büyük kripto para birimine maruz kalmak isteyen kurumsal müşterilerden bitcoin’e hızlı bir ilgiye tanık olduğunu kaydetti. En son gelişme, Citi’nin bir kripto para birimi ticareti ve saklama hizmeti başlatmayı düşündüğünü belirten Mayıs ayında daha önceki bir raporun ardından geldi .

Haziran ayının ilerleyen saatlerinde yatırım bankası, kripto ve blok zincirine odaklanan Digital Assets Group adlı yeni bir iş birimini tanıttı. Mart ayında Citi , artan kurumsal kabulü kabul eden ancak bitcoin’in belirsiz bir geleceği olduğunu belirten bir rapor yayınladı .

Wall Street Bankaları ve Bitcoin

İlginç bir şekilde, daha fazla Wall Street finans kurumu bitcoin’e ısınıyor ve kripto para birimine karşı eski şüpheci tutumlarından yavaş yavaş uzaklaşıyor. Bu kuruluşlar, sundukları kripto ile ilgili hizmetlerin müşterilerin taleplerine yanıt verdiğini belirtmişlerdir.

Bu tür kurumlardan biri , zengin müşterilerine kripto fonlarına erişim sunan ABD’deki ilk büyük banka arasında yer alan bankacılık devi JPMorgan . Başka bir bankacılık devi Goldman Sachs, kurumsal müşterilerinin bitcoin türevleri alıp satmasına izin verdi . Şirket ayrıca CME Group’ta blok alım satımlarda BTC vadeli işlemlerine başladı.

Amerika’nın en eski bankası olan Bank of New York Mellon (BNY Mellon), 2021’de kripto saklama hizmetleri sunacağını açıkladı.

cryptopotato

binance.gif