• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Çin’de yaşanan elektrik kesintisi Bitcoin’de sert düşüşe neden oldu

binance.gif

Bitcoin (BTC) fiyatı % 8.5 düştüğü için kripto pazarındaki büyük bir kan banyosundan daha az değil. Basın zamanında BTC, 1.089 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 56.971 $$ fiyatla işlem görüyor. Bu katı fiyat düşüşü , bir saat içinde Bitcoin likidasyonlarında yaklaşık 10 milyar dolar ile sonuçlandı .

Biraz araştırdığımızda, Çin’in Sincan bölgesindeki elektrik kesintisinin Bitcoin ağının neredeyse yarısının 48 saat içinde çevrimdışı olmasına neden olduğu ortaya çıktı. Bu kesinti, Çin’deki elektrik santrallerindeki büyük su baskını ve güvenlik sorununun ardından yapılan bakımdan kaynaklanıyordu.

Çin’in Sincan eyaleti, büyük bir Bitcoin madencisine güç sağlıyor. Bu kesintiyle, BTC oranı önemli ölçüde düştü ve daha fazla fiyat düzeltmesine yol açtı.

 

Popüler pazar analisti Willy Woo, Bitcoin hashrate ile fiyatının her zaman ilişkili olduğunu paylaşıyor. Ve böylece, Sincan’daki karartmanın ardından, bugünkü fiyat hareketi BTC hashrate’indeki çöküşü takip etti.

Bitcoin Yatırımcıları için Fırsat Satın Alma

Glassnode’dan en son verileri paylaşan Willy Woo, hashrate’in 6h MA’da tamamen kurtarıldığını bildirdi. Bu nedenle, bu düşüş Bitcoin’e girmek için bekleyen büyük bir satın alma fırsatı sunabilir.

 

Bir başka popüler Çinli gazeteci Wu Blockchain , S2F Reversion verileri adı verilen önemli bir ölçümü paylaşıyor . Bu verilere göre, Stoktan Akıma (S2F) dönüş endeksi, Bitcoin’in keskin düşüşüne karşı 1.82 biriktirdi. “Bitcoin’in düşüşüyle ​​karşılaştırıldığında, endeks önemli ölçüde daha fazla düştü, güvenilir bir satın alma fırsatı anlamına gelebilir” diye ekliyor.

Bitcoin’in yanı sıra, genel kripto para birimi piyasası kısa sürede 150 milyar dolardan fazla kaybederek% 10’luk bir birikim gerçekleştirdi. Wu Blockchain’in açıkladığı gibi, Çin borsalarında büyük bir alıcı hücumu vardı, ancak tüm borsalar ağ hataları gösterdi. Wu yazıyor :

Türkiye’nin kripto para birimi yasağından ve Coinbase yöneticilerinin dampinginden etkilenen kripto para birimleri düşmeye başladı. Binance, Huobi vb. Kekemelik yaşamaya başladı. Pek çok Çinli dip satın almaya başlamıştı, ancak borsalar ağ hataları gösterdi.
binance.gif