• BITCOIN/TL
  760882,700
  % 1,36
 • ETHEREUM/TL
  45273
  % -0,25
 • RIPPLE/TL
  14.61
  % 3,28
 • BITCOIN CASH/TL
  6302.78,584
  % -1,15
 • LITECOIN/TL
  1764.56
  % -2,38
 • COSMOS HUB/TL
  191.74
  % -2,43
 • CARDANO/TL
  7.07
  % -0,82
 • TETHER/TL
  27.54
  % 0,04

Çin: Weibo Huobi, OKEx, Binance Hesaplarını Devre Dışı Bıraktı

binance.gif

Çin, özellikle dijital yuanın yaklaşmasıyla birlikte, yönetim kurulu genelinde kripto ile ilgili işlerde sert bir düşüş yaşıyor. Bu, Çin merkezli önde gelen sosyal medya platformu Weibo‘nun Huobi, OKEx , Binance ve MXC gibi birkaç büyük Bitcoin ticaret borsasının hesaplarını devre dışı bırakmasının ardından bugün erken saatlerde ortaya çıktı.

Göre raporlarda , Perşembe günü, yukarıda belirtilen değişimleri hesapları ÇALIŞMIYOR olduğu ortaya çıktı. Weibo tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, Huobi’nin hesabında “anormal uygulamalar” vardı ve bir güvenlik riskiydi. Bununla birlikte, karar için net bir gösterge verilmediğine dikkat edilmelidir.

Basın zamanında kripto borsalarından resmi bir açıklama gelmezken , bir Huobi sözcüsü borsanın konu hakkında “Weibo ile aktif olarak iletişim kurduğunu” açıkladı.

İlginç bir şekilde, bu Weibo’nun kripto ile ilişkili hesaplarını ilk kez kısıtlaması değil. 2019’da Binance Holdings Ltd. ve Tron platformda benzer bir yasakla karşı karşıya kalırken, bekçiler kripto ticaretinde yer alan şirketlerin temizlenmesi çağrısında bulundu. O sırada Binance , kararını tersine çevirmek için platformla görüşüyordu ve bunu bir kez daha yapması gerekebilir.

 

Ancak bu sefer, hükümet Bitcoin ve diğer kripto madenciliği çiftliklerini de kapattığı için kripto konusunda daha endişeli görünüyor . AMBCrypto daha önce ülkenin İç Moğolistan’daki madencilik projelerine yasak getirdiğini bildirmişti . Bu karar, Çin’in enerji verimliliği hedeflerini karşılama çabasının ardından geldi.

Bununla birlikte, hesapların askıya alınması sadece Çin ile sınırlı kalmadı. Çin’deki Weibo’ya benzer bir platform olan Twitter, son zamanlarda kripto hesaplarını da askıya aldı. Çarşamba günü, kripto meraklısı Peter McCormack , Twitter tarafından Willy Woo ve Plan B’nin hesapları da dahil olmak üzere kripto ile ilgili en az altı hesabın askıya alındığını belirtti.

Woo ve Plan B’nin hesapları kısa sürede kurtarılsa da, askıya alma, Woo’nun takipçilerinin çoğunu kaybetmesine neden oldu. Aksine, Weibo kullanıcıları, yasağı ve olası kurtarmayı ele almak için ilgili tarafların resmi açıklamalarını beklemek zorunda kalabilir.

ambcrypto

binance.gif