• BITCOIN/TL
  1089670,684
  % -0,41
 • ETHEREUM/TL
  58915
  % 0,03
 • RIPPLE/TL
  17.44
  % -0,79
 • BITCOIN CASH/TL
  6410.67,444
  % -0,83
 • LITECOIN/TL
  2004.24
  % -0,70
 • COSMOS HUB/TL
  268.73
  % 1,07
 • CARDANO/TL
  10.84
  % -2,74
 • TETHER/TL
  28.86
  % -0,21

Çin, Sichuan’daki Elektrik Üretim Şirketlerine Bitcoin Madencilerine Hizmet Vermeyi Durdurma Emri verildi

binance.gif

Madencilik ve borsaları dahil Çin’de kripto ve blockchain, ilgisi her şeyi kapsar Çinli gazeteci Colin Wu, yaymak Çinli yetkililer Bitcoin madencilik firmaları hizmet durdurmak için enerji tedarik şirketleri sipariş bildirildi.

Bu, 8BTC Çin haber kaynağı tarafından doğrulandı.

Yine de Wu’ya göre, orada yaz aylarında çok fazla kullanılmayan hidro enerji var ve şimdi boşa harcanabilir.

Çin, başka bir eyalette kripto madenciliğini yasakladı

Wu, bugün 18 Haziran’da Sichuan yetkililerinin yerel elektrik şirketlerinin kripto para madenciliği ile uğraşan firmalara hizmet vermeyi durdurmalarını ve bir hafta içinde durumu rapor etmelerini talep eden resmi bir belge yayınladıklarını bildirdi.

Bu, 8BTC Çin haber kaynağı tarafından doğrulandı.

8155_0

Daha önce Wu, Bitcoin madencilik şirketlerinin birbiri ardına operasyonları durdurmak zorunda kaldığını ve madencilerin yakında kısıtlamaların uygulanmasını beklediğini bildirmişti.

Ethereum hash oranı zaten yüzde yedi düştü. CoinDesk tarafından bu haftanın başlarında bildirildiği üzere Bitcoin hash oranı 6 ayın en düşük seviyesine düştü.

Sichuan, Bitcoin madenciliğine izin vermektense enerjiyi boşa harcamayı tercih eder mi?

Wu ayrıca yaz aylarında Sichuan’ın büyük yenilenebilir hidroelektrik kaynaklarına sahip olduğunu tweetledi . Wu, yalnızca kripto para madenciliği için kullanılmadığı sürece boşa harcanabileceğine inanıyor.

Gazeteci, bu nedenle madencilik yasağının uzun vadeli uygulanmasının şimdilik belirsiz olduğunu ekliyor.

8155_1

Çin, bu on yılda CO2 emisyonlarını azaltmayı planlıyor

Daha önce U.Today, Çin Devlet Başkanı Xi Jingping’in 2016 yılı itibariyle ülkenin yüksek enerji tüketen projeleri faaliyetten çekeceğini belirttiğini bildirmişti.

Amaç, ülke endüstrilerinin yarattığı karbon ayak izini büyük ölçüde azaltmaktır. Diğer ülkeler Çin’i takip ediyor.

Bu bağlamda, Bitcoin muhalifleri BTC eleştirilerini ikiye katladı ve Elon Musk liderliği ele geçirdi ve dünyanın dört bir yanındaki madenciler faaliyetlerinin en az yüzde 50’si için yenilenebilir enerji kullanmaya başlayana kadar Tesla için Bitcoin ödemelerini yasakladı.

Bununla birlikte, yukarıda bildirildiği gibi, Çin, karbon ayak izi sorunu, dijital yuan sürümünden önce Bitcoin’i ülkeden yasaklamak için bir bahaneymiş gibi, kripto madenciliğini körü körüne yasaklıyor.

u.today

binance.gif