• BITCOIN/TL
  1092676,398
  % -0,02
 • ETHEREUM/TL
  59189
  % 0,74
 • RIPPLE/TL
  17.54
  % -0,32
 • BITCOIN CASH/TL
  6384.53,451
  % -1,15
 • LITECOIN/TL
  2009.08
  % -0,62
 • COSMOS HUB/TL
  268.49
  % 0,81
 • CARDANO/TL
  10.88
  % -1,48
 • TETHER/TL
  28.9
  % -0,05

Çin Polisi, Dolandırıcılık ve Kara Para Aklama Suçlamalarıyla 1000’den Fazla Kripto Tüccarını Tutukladı

binance.gif

Çinli yetkililer, telekomünikasyon ağı dolandırıcılık faaliyetleri için para aklamak için kripto para birimi kullandığı iddia edilen 1100 şüpheliyi tutukladı.

Çin, Kripto Üzerindeki Baskıya Devam Ediyor

Kamu Güvenliği Bakanlığı 9 Haziran 2021 Çarşamba günü , yetkililerin yasadışı bir suç çetesi işlettiğine inanılan bir grup insanı çökerttiğini duyurdu . Duyuruya göre, kolluk kuvvetlerinden kaçınmak için kara para aklama faaliyetleri için kripto kullandılar.

Bu arada yetkililer, kart dondurma operasyonuyla para akışını durdurmayı ve şüphelileri yakalamayı başardı. Ocak 2020’den bu yana Çin hükümeti, ülkedeki kara para aklama ve yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmek için kripto para birimi ve telekomünikasyon endüstrisini hedef alan sert önlemler aldı.

Hükümetin eylemleri sonuç olarak bir donma dalgasına yol açtı ve bankaların kripto işlemleriyle bağlantılı kartları dondurduğu bildirildi.

Kamu Güvenliği Bakanlığı’na göre, en son gelişme, kara para aklama faaliyetleri için kripto kullanan kişilere odaklanan “beşinci merkezi ağ toplama turu”. Soruşturmalar sonucunda 1.100 şüpheli tutuklandı ve 170 suç çetesi dağıtıldı.

Çin, kripto para birimi endüstrisine karşı olumsuz ve düşmanca bir tutum benimsemeye devam etti. CryptoPotato’nun yakın zamanda bildirdiği gibi, hükümet popüler kripto etkileyicilerinin Weibo hesaplarını engelledi . Mayıs ayında, üç endüstri kuruluşu , Çin hükümetinin yasağını yineledi ve kripto para birimi ile ilgili işletmelere hizmet sunmayacaklarını belirtti.

Aynı ay, Çin Devlet Konseyi, ülkedeki bitcoin madenciliği faaliyetlerinin yasaklanması çağrısında bulundu. İç Moğolistan’ın eylemlerinin ardından Xinjiang’ın bölgedeki yerel BTC madenciliği faaliyetlerini durdurduğuna dair son raporlar vardı. Ayrıca Çinli internet hizmetleri devleri Baidu ve Weibo, Huobi, OKEx ve Binance ile ilgili arama kelimelerini sansürlüyordu.

Bitcoin, Farklı Ülkelerden Büyük Kabul Gördü

Çin FUD’unun ortasında, diğer ülkelerden bitcoin ile ilgili iyi haberler geliyor. El Salvador, bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul eden ilk ülke oldu. Yasanın yürürlüğe girmesi 90 gün sürecek olsa da Wikipedia , BTC’yi El Salvador’un resmi para birimlerinden biri olarak listeledi .

Orta Amerika ülkesi ayrıca hükümetin ekonomisine üç BTC yatırımı yapan kişilere vatandaşlık vereceğini de belirtti. ekonomisine üç BTC. Paraguay ayrıca bitcoin ve PayPal’ı içerecek bir proje üzerinde çalışmaya başlayacağını söyledi.

cryptopotato

binance.gif