• BITCOIN/TL
  1117843,149
  % 2,57
 • ETHEREUM/TL
  60727
  % 3,52
 • RIPPLE/TL
  17.73
  % 1,78
 • BITCOIN CASH/TL
  6519.57,629
  % 1,47
 • LITECOIN/TL
  2060.98
  % 2,54
 • COSMOS HUB/TL
  272.73
  % 1,20
 • CARDANO/TL
  11.05
  % 2,04
 • TETHER/TL
  28.95
  % 0,26

Çin Dijital Paraya Karşı Düşmanlığını Sürdürüyor: Kriptoyla İlgili Birkaç Sosyal Medya Hesabını Engelledi

binance.gif

Ülkedeki kripto ile ilgili faaliyetlere yönelik yeni bir saldırıda, Çin hükümeti hafta sonu popüler kripto para birimi savunucularına ait sosyal medya hesaplarını yasakladı.

Reuters bugün, saldırının esas olarak popüler Çin sosyal medya platformu Weibo’da büyük takipçileri olan kripto meraklılarını hedef aldığını bildirdi .

Yargı Günü

Başına raporda , bu Weibo kripto etkileyenler taze güncellemeleri kontrol etmeye çalıştı kullanıcıların hesaplarının yasa ve kurallarını ihlal etmekten bloke edildiğini bir mesaj ile karşılandık.

Çin’in son hareketinden etkilenen popüler bir sosyal medya kripto fenomeni, Key Opinion Leader (KOL) Weibo kripto yorumcusu.

Ana hesabını hükümet tarafından askıya alan KOL, ikinci Weibo hesabına şunları yazdı: “Kripto KOL için karar günü.”

Hareket, Çin’in kripto ile ilgili faaliyetlere, özellikle ticaret ve madencilik operasyonlarına karşı en son katı çabası ve birçoğu önümüzdeki haftalarda sektöre karşı daha düşmanca önlemler bekliyor.

Analistler ve finansal düzenleyiciler, hükümetin yasadışı kripto işlemlerini mevcut ceza yasalarıyla ilişkilendirecek bir yasa üzerinde çalışması gerektiğine inanıyor.

Elon Musk’ın “Çin Versiyonu”na Hayır

NYU Hukuk Okulu yardımcı profesörü Winston Ma, Reuters’e, kripto ile ilgili Weibo hesaplarına yönelik baskının, hükümetin Elon Musk’un hiçbir Çince versiyonunun ülkenin kripto alanında var olmamasını sağlama çabalarının bir parçası olduğunu söyledi.

Musk’ın geçen ayki tweet’lerinin büyük ölçüde Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin fiyatının yaklaşık %50 oranında düşmesine neden olduğunu hatırlayın.

Ünlü elektrikli otomobil CEO’su , Mayıs ayı ortasında, kripto para biriminin neden olduğu çevresel sorunlar nedeniyle şirketin artık bitcoin ödemelerini kabul etmeyeceğini tweetledi .  Piyasa, Bitcoin’in yaklaşık 30.000 dolara düşmesiyle duyuruya hızlı tepki verdi.

İzlenecek Daha Sıkı Önlemler

Ma ayrıca, Çin apeks mahkemesinin tüm kripto işlemlerini ülkenin ceza hukuku ile bağlayacak yasal bir yorum yayınlamasını beklediğini de sözlerine ekledi.

Adsız bir finansal düzenleyici de Ma ile anlaştı ve yargı yorumunun, bitcoin işlemlerini yasa dışı olarak tanımlamayan kripto alanının belirsiz düzenlemesine açıklık getirmeye yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Bu arada, Çin tüm kripto endüstrisine saldırmaya devam ederken, El Salvador Cumhuriyeti dünyada bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul eden ilk ülke olmaya yaklaşıyor .

cryptopotato

binance.gif