• BITCOIN/TL
  580077,172
  % -0,04
 • ETHEREUM/TL
  44376
  % -0,64
 • RIPPLE/TL
  10.43
  % -0,90
 • BITCOIN CASH/TL
  5181.32,151
  % -0,76
 • LITECOIN/TL
  2058.38
  % 5,14
 • COSMOS/TL
  566.91
  % -2,99
 • CARDANO/TL
  20.89
  % 12,00
 • TETHER/TL
  13.55
  % 0,46

Çin Cumhuriyeti’nin kriptoya yönelik son saldırısının ardından Huobi, artık Çinli kullanıcıların platformuna yeni kayıt oluşturmasına izin vermeyecek

binance.gif

Çin hükümeti, ülkedeki tüm kripto faaliyetlerini durdurma misyonunu geri almıyor ve bitcoin ve kripto para birimlerine karşı baskısını genişletmeye devam ediyor.

Huobi Yeni Çinli Kullanıcıları Engelledi

Yoğunlaşan saldırılar şimdi ülkenin en büyük borsalarından biri olan Huobi’yi Çin’den gelen yeni kullanıcı kayıtlarını askıya almaya zorladı.

Ülkenin merkez bankası başka bir güncelleme yayınladıktan sonra Cuma günü Çin’de kripto ticareti ve madenciliği baskılarının arttığını ve dijital varlıkların yasaklandığını ve borsa işlemlerinin de yasaklanacağını ilk kez yinelemediğini hatırlayın . Her zamanki gibi, kripto piyasası bir darbe aldı ve bitcoin bir saat içinde birkaç bin doları parçaladı.

Çin yasağına uymak

Çin’in kripto faaliyetlerine karşı en son düzenleyici önlemlerine uymak için borsa, mevcut kullanıcıların yıl sonuna kadar platformuna erişmesini engelleme planları ile kullanıcıların anakara Çin cep telefonu numaralarıyla yeni hesaplar açmasını durdurdu .

“Yerel yasalara ve düzenlemelere uymak için Huobi Global, Anakara Çin’deki yeni kullanıcılar için hesap kaydını durdurdu. Huobi Global, 31 Aralık 2021 saat 24:00’e (UTC+8) kadar mevcut Anakara Çin kullanıcı hesaplarını kademeli olarak kullanımdan kaldıracak ve kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlayacak” dedi.

Borsa, daha önce Çin’in kripto faaliyetleri üzerindeki baskısını yenilediği Haziran ayında mevcut Çinli kullanıcıların türev ticareti yapmasını engellediğini söyledi.

Binance Çin’de Çalışmıyor

Bu arada, Binance’in Çin kayıtlarını ne zaman engellediği belli değil, çünkü yeni kullanıcıların kayıt sırasında bölgelerini belirtmelerini gerektirmez, ancak borsa Bloomberg’e Çin’de çalışmadığını ve platformuna erişmeye çalışan Çinli IP’leri engellediğini söyledi.

Borsa bir e-postada, “Binance, uyumluluk yükümlülüklerini çok ciddiye alıyor ve faaliyet gösterdiğimiz her yerde yerel düzenleyici gereklilikleri takip etmeye kararlı” dedi.

Huobi ve Binance artık Çin anakarasından yeni kayıtlara izin vermese de, her iki platformun da Hong Kong kullanıcılarından yeni kayıtlar kabul ettiği bildiriliyor.

Yukarıda belirtilen borsalardan farklı olarak, Çin’deki bir başka büyük kripto borsası olan OKEx, belki de tıpkı Binance gibi, kullanıcılardan kayıt sırasında ülkelerini belirtmelerini istemediğinden, anakara Çin numaralarından ve Hong Kong’dan yeni kayıtlar kabul ediyor.

cryptopotato

binance.gif