• BITCOIN/TL
  571214,662
  % 2,55
 • ETHEREUM/TL
  39259
  % 3,04
 • RIPPLE/TL
  10.75
  % 8,48
 • BITCOIN CASH/TL
  2362.06,666
  % 2,03
 • LITECOIN/TL
  1896.27
  % 3,42
 • COSMOS HUB/TL
  223.62
  % 3,41
 • CARDANO/TL
  7.79
  % 2,00
 • TETHER/TL
  20.71
  % 2,76

“Çılgın Para” Sunucusu Bitcoin’ini Neden Sattığını Açıklıyor

binance.gif

Jim Cramer, 21 Haziran’da CNBC’den Squawk Box ile yaptığı röportajda, satma kararının birkaç nedenini belirttiği bir açıklama yaptı.

“Neredeyse tüm bitcoinlerimi sattım. Buna ihtiyacım yok, ” dedi Cramer , Çin’in madencilik baskısını birincil neden olarak göstererek. Bitcoin’in Pekin rejimine ve ülke içindeki sermaye akışı üzerindeki sıkı kontrolüne doğrudan bir tehdit olduğunu kabul etti.

Cramer daha önce Bitcoin sahipliğini nakit pozisyonuna bir alternatif olarak tanımlamıştı. Ancak, ABD’deki ve Uzak Doğu’daki düzenleyici baskı konusunda giderek daha fazla endişe duyuyor.

Bir dizi ABD’li politikacı ve yasa koyucu , Amerikan iş hedeflerine yönelik son fidye yazılımı saldırılarında bir ödeme yöntemi olarak rolleri nedeniyle kripto varlıklarını açıkça alay etti .

Çin Dağdan Korkuyor… Yine

Bununla birlikte, Mayıs ayının başından bu yana Bitcoin’in %45 düştüğünü gören Çin, satışların birincil itici gücü gibi görünüyor. Çin’deki şeylerin doğası hakkında konuşan Cramer şunları ekledi:

“ÇHC bir şeyin peşinden gittiğinde, kendi yollarına sahip olma eğilimindedirler. … Bu bir demokrasi değil. Bu bir diktatörlük. Bunun rejime doğrudan bir tehdit olduğuna inandıklarını düşünüyorum çünkü bu onların kontrolleri dışında olan bir sistem.”

Büyük madencilik çöküşü ve bunun sonucunda ortaya çıkan çıkıştan bu yana , Bitcoin’in hash oranı %48 düşüşle 89 EH/s civarındaki mevcut seviyelere düştü. Ekim 2020’nin sonundan beri bu kadar düşük olmamıştı. Cramer, madencilik sınırlıysa BTC fiyatlarının artması gerektiği konusunda yorum yaptı:

“Bitcoin’in yasadışı olması veya madenciliği daha zor hale getirilmesi durumunda yükselmesi gerektiğini düşünmek yerine, Bitcoin insanlar ‘Ben kullanmalıyım’ diyormuş gibi düşüyor – madenciliği sınırladığınızda, açıkça yükselmeli. dünya çapında bir kurtuluş olmadıkça. ”

Bitcoin Satan Zayıf Eller

Görünüşe göre Çin ile ilgili aynı eski FUD ve başka bir baskı, ABD düzenlemesi ve hatta Tether korkuları, başka bir boğa piyasasını bozmak için yeniden su yüzüne çıktı.

Zayıf eller satacak ve paniğe kapılacak, her şeyi daha önce görmüş olanlar ise bir sonraki yükselişe kadar acıyı toparlayacaklar.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, dün o sırada yaklaşık 490 milyon dolar değerinde 13.000 BTC daha satın alarak ikincilerden biri gibi görünüyor .

Basının yayınlandığı sırada, Bitcoin gün içinde %3,5 daha düşüşle 32.900 dolardan işlem görüyordu. Varlık son yedi gün içinde %19 düştü ve tekrar 30 bin doların altına düşme tehlikesiyle karşı karşıya.

cryptopotato

binance.gif