• BITCOIN/TL
  762614,112
  % 1,26
 • ETHEREUM/TL
  45275
  % -0,58
 • RIPPLE/TL
  14.66
  % 3,55
 • BITCOIN CASH/TL
  6339.09,729
  % -0,73
 • LITECOIN/TL
  1768.15
  % -2,40
 • COSMOS HUB/TL
  192.26
  % -2,28
 • CARDANO/TL
  7.1
  % -0,94
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,23

Chiliz’in Piyasa Değeri 1 Milyar Doları Aştı

binance.gif

Chiliz (CHZ), spor etkileşim platformunun yerel simgesi olan Socios.com yeni bir dönüm noktasına ulaştı ve taraftar jetonlarına yönelik devam eden talebin ortasında 1 milyar doları aşan piyasa kapitalizasyonunu aştı. Blockchain teknolojisi ve kripto dünyası, merkezi olmayan finans uygulamalarının benimsenmesinde bir artış görüyor ve Değiştirilemez Jetonlar, Socios destekli madeni paraya büyümesi için sıçrama tahtası veriyor.

Chiliz, fiyat değerlemesinde zaman içinde gerçekten çok hızlı bir artış gördü, geçen ay % 1.042’lik bir büyüme kaydetti ve son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.3126 $ ‘a ulaştı.  Chiliz, yazı yazarken, ilgi odağı haline geldiğinden bu yana kaydettiği en yüksek değer olan 1,415,751,889,49 $ ‘lık bir piyasa değerinde işlem görüyor.

Chiliz Piyasa Başlığının Kilit Yükselen Etmenleri

Chiliz ve İcra Kurulu Başkanı Alexandre Dreyfus liderliğindeki bir blockchain etkileşim platformu olan Socios.com tarafından geliştirilen dijital token (CHZ), firmanın son adımlarına dayanarak pazar hacminde artan bir büyüme görüyor.

Uzman bir taraftar token yaratıcısı olarak Chiliz ve Socios.com, FC Barcelona, ​​Juventus, Paris Saint Germain ve AS Roma da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki en iyi futbol kulüpleri için bu benzersiz ürünleri piyasaya sürdü. Firma, spor kıyafetlerinin fon oluşturabilecekleri sanal jetonları piyasaya sürmelerine yardımcı olurken, sahiplerinin forma tasarımlarını ve diğer etkili operasyonları seçmek gibi kulüp yönetiminin önemli yönlerine katılmalarına izin verme konusunda uzmanlaşmıştır.

Firma, AC Milan fan tokenini Binance son zamanlarda takas, yaklaşık 30 dakika içinde 6 milyon dolar üreten, bu özelleştirilmiş varlıklar için artan talebe güven veren bir senaryo.

Şimdiye kadar başlattığı dijital tokenlerin performansına göre, Chiliz bu yıl daha fazla kulüp tokeninin çıkışını artırmayı planlıyor.

“Taraftar Tokenları, 2020 yılında Chiliz kulüpleri ve ortaklarıyla paylaşılan 30 milyon dolardan fazla gelir elde ederek yeni bir dijital gelir akışı yarattı ve kulüplerin pandeminin etkisinden kaynaklanan eksikliklerin üstesinden gelmesine yardımcı oldu. Taraftar Token Pazarı şu anda 194 milyon dolar seviyesinde duruyor. Futbol, ​​diğer sporlar, esporlar ve eğlenceden daha birçok önde gelen kuruluş, 2021’de Taraftar Tokenlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor ”dedi.

Bu ayın başlarında Chiliz, 50 milyon dolarlık planlanan bir yatırımla faaliyetlerini New York’a genişletmeyi planlıyor. ABD’deki genişleme, firmanın ülkenin en aktif kripto pazarında yeni bir ofis kurarken, aynı zamanda taraftar etkileşim tokenleri oluşturmak için en iyi spor ligleri ile bir ortaklık arayışında olacak. Şirket tarafından öngörülen önerilen büyümeye göre, bu yıl kulüp token satışlarında 60 milyon $ ‘a varan bir artış elde etmeyi hedefliyor.

“Avrupa’nın en büyük spor organizasyonlarından bazıları için milyonlarca dolarlık gelir elde etme konusunda kanıtlanmış bir sicile sahip ABD’ye gidiyoruz. 2020’de ortaklarımızla 30 milyon dolardan fazla paylaşım yaptık, ancak bu yıl minimum 60 milyon doları hedefliyoruz ”dedi Dreyfus.

coinspeaker

binance.gif