• BITCOIN/TL
  720186,688
  % -1,61
 • ETHEREUM/TL
  42996
  % -2,17
 • RIPPLE/TL
  13.66
  % -1,25
 • BITCOIN CASH/TL
  5651.37,578
  % -1,71
 • LITECOIN/TL
  1723.83
  % -1,20
 • COSMOS HUB/TL
  201.86
  % 2,32
 • CARDANO/TL
  6.72
  % -1,35
 • TETHER/TL
  27.1
  % 0,23

Chainlink, Cosmos, Dash Fiyat Analizi 17 Mart 2021

binance.gif

Altcoin piyasasının Bitcoin ile geleneksel olarak yüksek korelasyonu sayesinde , Chainlink, Cosmos ve Dash gibiler , dünyanın en büyük kripto para biriminin liderliğini takip etmekte genellikle çok hızlı davrandılar. Aynı durum, son zamanlarda BTC’nin ATH’sinden 60.000 $ ‘ın üzerine düşerek fiyat listelerinde 52.000 $’ a düşmesinden sonra da geçerli oldu.

Bununla birlikte, basın zamanında Bitcoin için bir miktar iyileşme gerçekleşirken, tüm alts aynı şeyi takip etmiyordu.

Zincir bağlantı [LINK]

CoinMarketCap’te 10. sırada yer alan altcoin Chainlink, Cardano, Binance Coin ve Uniswap gibi son haftalarda sıralama çizelgesine düştü. Bununla birlikte, LINK’in listelerde kendi ATH’sini kaydetmesinin sadece haftalar önce olduğu unutulmamalıdır. Piyasanın çoğu gibi, LINK da BTC kaynaklı bir değer kaybının arkasına düştü ve kripto 48 saat içinde neredeyse% 10 düştü.

 

Yazının yazıldığı sırada, söz konusu düşüş tutuklanmışken, LINK henüz kayıplarının çoğunu telafi edememişti. Bunun yerine, altcoin baskı zamanı konumunu pekiştiriyordu.

Parabolik SAR’ın  noktalı işaretleri fiyat mumlarının çok üzerinde iken, Chaikin Para Akışı , negatif bölgeye kısa bir baskının ardından sıfıra dokunurken ,  kriptonun  konumunun kabataslaklığı, alt’ın teknik göstergeleri tarafından vurgulandı  .

Chainlink , Bloomberg Terminal’in LINK için fiyat izleme verilerini diğer birçok kripto para arasına eklemesinin ardından son zamanlarda haberlerde yer aldı.

Cosmos [ATOM]

CoinMarketCap’te 21. sırada yer alan Cosmos , geçtiğimiz haftalarda oldukça çalkantılı bir hareket kayd

etti. Aynısı, son 7 gündeki fiyat hareketiyle de kanıtlandı ve ATOM, 13 ve 14 Mart’taki fiyat düzeltmelerinin ardından bir miktar toparlandı. LINK’in aksine, BTC grafiklerde toparlanırken ATOM% 10’un üzerinde değer kazandı, ancak düzeltmeler basım zamanında yeniden ayarlandı.

Burada, yukarıda belirtilen artışa ticaret hacminde bir artış eşlik ettiğini de belirtmekte fayda var.

Bollinger Bantlarının  ağzı,  bazı kısa vadeli fiyat dalgalanmalarını belirtmek için genişlerken,  MACD  , Signal çizgisinin üzerinde geziniyordu ve piyasadaki yükseliş gücünün altını çizdi.

Kısa çizgi [DASH]

Kripto pazarının önde gelen gizlilik paralarından biri olan Dash de geçen hafta Bitcoin tarafından hızlandırılan piyasa çapındaki amortismana karşı bağışık değildi. Aslında, aynı şekilde Dash, fiyat listelerinde% 11,5’in üzerinde düşüş kaydetti. Ancak basın zamanında, kripto tüm kayıplarını geri alamamasına rağmen bir miktar toparlanma yaşandı.

Dash’in teknik göstergeleri hafifçe yükselişe doğru eğiliyordu. Müthiş Osilatörün histogramı yeşil mumların oluşumunu resmederken, Göreceli Güç Endeksi 45 işaretinin etrafında sabit kalıyordu.

Burada, Bitcoin tekrar düşerse, Dash için grafiklerde daha keskin bir düşüşün başlayabileceğini belirtmekte fayda var.

Dash, son zamanlarda Stakehound ile ortaklığı yoluyla bir Ethereum DeFi köprüsü başlattıktan sonra haberlerde yer aldı.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif