• BITCOIN/TL
  566383,382
  % -0,64
 • ETHEREUM/TL
  39609
  % -0,84
 • RIPPLE/TL
  10.88
  % -0,88
 • BITCOIN CASH/TL
  2398.56,195
  % -0,11
 • LITECOIN/TL
  1994.41
  % 0,46
 • COSMOS HUB/TL
  224.04
  % 0,81
 • CARDANO/TL
  7.91
  % -0,07
 • TETHER/TL
  20.99
  % 0,08

Celsius CEO’su: “Elon Kriptoda Bir Turist”

binance.gif

Celsius CEO’su Alex Mashinsky, Miami’nin Yahoo ile Bitcoin 2021 Konferansında canlı olarak oturdu! Celsius, Elon ve daha fazlası hakkında kısa bir tartışma için finans . Elon’un en son Twitter sohbeti etrafındaki kapıdan hızlı bir soru ile Mashinsky, fikrini paylaşmaktan çekinmedi.

Kripto Turist

Mashinsky, “Elon kriptoda bir turist” diyerek, “takipçi toplamak için burada olduğunu” da sözlerine ekledi. Onun dünyayı daha iyi bir yer yapmak için burada olduğunu düşünmüyorum ve Elon’la veya Elon’suz gideceğimiz yere gidebiliriz”.

Bitcoin, Musk’ın günün erken saatlerinde attığı “ayrılık” tweetinin ardından %5’in üzerinde düştü . Tweet, Tesla CEO’sunun bitcoin etrafında bir “düşüş davranışını” takip ediyor. Yaklaşık bir ay önce Musk, kömür kullanımını Tesla müşterileri için bir ödeme yöntemi olarak bitcoin’e izin verme kararına yol açan büyük bir endişe olarak belirtti. Bazı kripto savunucuları Musk’ın düşüncelerinden bıktı ve bazıları Musk’ın amacının piyasa manipülasyonu olabileceğini öne sürdü.

Mashinsky de bu duyguyu paylaşan tek kripto savunucusu değildi; Ünlü bitcoin boğası Anthony ‘Pomp’ Pompliano konferansta “Elon tweet atmaya devam ediyor, bitcoin fiyatı muhtemelen olması gerekenden daha düşük kalmaya devam ediyor, bu da tüm pleblere ucuz bitcoin satın alma fırsatı veriyor” dedi.

Santigrat’ Vızıltı

Celsius, platformda depolanan varlıklarda 17 milyar doları aşmanın yanı sıra BTC holdinglerinde yeni bir şirketin zirvesine ulaştığı haberlerinden taze . Şirket ayrıca yakın zamanda 800.000 perakende kullanıcıyı geçti. Röportajda Mashinsky, bankaların faiz oranlarındaki saldırganlık eksikliğinin Celsius’un başarısında önemli bir faktör olduğunu belirtti. Mashinsky, bugün getiri üreten piyasalarda görülen birçok stablecoin APY’sine atıfta bulunarak, “JP Morgan’ın size ödediğinden neredeyse 100 kat daha fazlasını yapabilirsiniz” dedi. Mashinsky, “Celsius bir HODLer topluluğudur” diye ekledi.

Mashinsky, Celsius’un kurumlardan 700 milyon doların üzerinde kredi kaynaklı faiz topladığını ve yaklaşık %80’inin perakende tüketicilere getiri olarak dağıtıldığını söyledi – “gerçek Robinhood bu” dedi.

“Finansın Geleceği”

DeFi sahneyi sallamaya devam ediyor. Celsius’un rekabeti sorulduğunda Mashinsky, BlockFi ve diğer getiri üreten firmalara göre rekabet avantajının beş getiri kaynağına sahip tek şirket olmaktan kaynaklandığını söyledi. Yakın tarihli bir haber bültenine göre, bu verim üreten makinenin bir kısmı, yeşil enerjiyle desteklenen madencilikte 200 milyon dolarlık bir yatırım.

Kurumlar dahil olmaya devam ederken, perakende büyümesi muhtemelen DeFi sahnesinde de devam edecek gibi görünüyor – Celsius ve sahnedeki daha geniş verim üreten platformlar için parlak bir gelecek gösteriyor.

newsbtc

 

binance.gif