• BITCOIN/TL
  724128,664
  % -1,18
 • ETHEREUM/TL
  43167
  % -2,12
 • RIPPLE/TL
  13.65
  % -1,84
 • BITCOIN CASH/TL
  5649.6,171
  % -2,14
 • LITECOIN/TL
  1716.22
  % -3,19
 • COSMOS HUB/TL
  201.9
  % 1,39
 • CARDANO/TL
  6.7
  % -1,81
 • TETHER/TL
  27.09
  % 0,15

Cardano’nun Yaratıcısı Charles Hoskinson’un XRP Hakkındaki Görüşleri

binance.gif

Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhindeki davasına ve ajansın XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğu iddiasına ağırlık veriyor.

Bir dizi AMA videosunda, Hoskinson, kripto varlıklarını düzenleyen  sorunun bir parçası belirteçleri kategorize dinamik ve zor olmasıdır.

Kripto para birimleriyle ilgili sorun, her şeyi yapıp hiçbir şey yapmamalarıdır. Ve bazı günler menkul kıymet gibi görünüyorlar, bazı günler emtia gibi görünüyorlar, bazı günler para birimine benziyorlar ve bazı günler tamamen başka bir şeye benziyorlar. Birçok yönden kripto para birimleri finansın kök hücreleridir. Bir kök hücre bir süper hücre gibidir ve temelde bir kalp hücresi veya bir beyin hücresi veya benzeri olabilir. Ve düzenleme biraz zordur, çünkü çoğu zaman düzenleyiciler kovaları sever. Yani kök hücreleri görmüyorlar, kalp hücrelerini ve beyin hücrelerini görüyorlar ve sonra bu sisteme bağlı düzenleyici kurumlar var. ” 

XRP’nin 8 yıllık tarihinin bu noktasında Hoskinson , ilk günlerinde durumu farklı olsa da bunun bir menkul kıymet olduğuna inanmadığını açıkladı .

“Önceki ifadelerimde, XRP’nin bir güvenlik olduğunu düşünmediğimi söyledim ve bence şu anki şekli, mevcut kullanımı ve ekosistemin sahip olduğu ademi merkeziyet seviyesi kesinlikle doğru. Ripple, kullanım ömrü boyunca bir noktada bir güvenlik miydi? Eminim adil bir tartışma yapılabilir. “

Hoskinson, dijital varlığın dağıtılma şeklinin bir sorun olup olmadığını sorguladığını söylüyor.

XRP’nin en azından genel anlamda bir güvenlik olmadığına inanıyorum ve bu kök hücre argümanına geri dönüyorum. Kesinlikle güvenlik benzeri bir davranış var ve bu benim için çok kafa karıştırıcı, örneğin akıllı sözleşmeler çağında neden gerçek bir şirketin bir token dağıtımından sorumlu olacağı. Şimdi bu hiç mantıklı değil. Zaten var olan, işleyen bir ağınız olduğunda bunu yapmak zorunda değilsiniz. Yani bu tek başına sorunlu, özellikle de gözetim şirketi arasında bunu harcama konusunda takdir yetkisi varsa. ” 

Hoskinson, bu davanın SEC’in kripto para birimi EOS’un yaratıcısı Block.one’a karşı yaptığı eylemlerinden temelde çok farklı olduğunu belirtiyor.

SEC’in aldığı pozisyon, XRP’nin 2012’de bir menkul kıymet olduğu ve sekiz yıl sonra bugün bir menkul kıymet olmaya devam ettiği yönünde. Peki sonunda bu ne anlama geliyor? Bu, yaptıkları tüm davranışların, menkul kıymetler yasalarına ve açıklamalarına, içeriden bilgi ticareti düzenlemelerine, tüm bu tür şeylere tabi olacağı anlamına gelir. Ve bu noktaları buna göre birleştirecekler. “

Sonuç ne olursa olsun Hoskinson, XRP’nin nihayetinde bir menkul kıymet ilan etmesi durumunda kripto endüstrisi üzerinde bir domino etkisi olacağına inanmadığını söylüyor.

“Örneğin Ripple düşerse ve XRP alevler içinde yanarsa, bir şekilde tüm sektörün dağılacağına ve her şeyin bir güvenlik, Ethereum ve daha fazlası olacağına bir an bile inanmıyorum. Sadece olmayacak. Buna hiç inanmıyorum.”

dailyhodl

binance.gif